İbretlik HikayelerMesut Akdağ

Kendine Yenilen Boksör

Kendine Yenilen Boksör

Hikaye Oku; Salon tıka pasa dolmuş. Hani iğne atsan yere düşmeyecek. Tüm nefesler tutulmuş, onun gelmesini bekliyorlar. Nihayet büyük bir coşku ile adı anons edilince bir heyecan, bir uğultu, bu uğultu değil adeta gök gürüldemesi. Onun ismi ile alkışlar, ıslıklar, bağırışlar, haykırışlar havada uçuşuyor.

Ringe kendinden emin ve büyük bir gururla giriyor. Ringde şöyle bir selamlama turu atıyor. Selam verdiği taraf çılgınca tezahüratlarını arttırıyor, ayağa kalkıyorlar adeta onun elinden tutacaklar gibi ellerini uzatıyorlar.

Ve rakibi anons ediyorlar. Yuhalamalar kulakları çınlatıyor. Ringe çıkıyor ve selamlama turuna başlıyor. Fakat yuhalama ıslıkları çoğalınca yarıda kesmek zorunda kalıyor.

İki rakip karşı karşıya geliyor. İlk ringe çıkan bizim boksörümüz yenilmez Armada. Bütün maçlarını kazanmış. Hatta hemen hemen tüm maçlarını nakavtla kazanmış. Bu maçta da mutlak favori. Rakibinin daha maç başlamadan dizleri titremeye başladı. Ringde küçüldükçe küçüldü kendi küçülüyor ring de daralıyor.

Maç başlıyor. Bizimkisi hemen saldırıya geçiyor. Üzerine gittikçe rakibi kaçıyor. Ha vuruyor ha vuruyor rakibini hırpalıyor, nefes aldırmıyor.. Zavallı ellerini bile hareket ettiremiyordu. Ringin köşesine sıkışmış yumruk yağmuru altında eziliyor eziliyor ve sonunda yere yığılıp kalıyor. Hakem saymaya başlıyor bir, iki, üç, dört… ve ooon nakavt.

Yer yerinden oynuyor. Büyük tezahüratlar arasında soyunma odasına gidiyor. Odaya girer girmez şampanya patlatıyor, içtikçe içiyor ve sarhoş oluyor. Arkasından da bir sigara yakıyor.

Antrenörü elinden sigarasını kapıyor. Bu senin en büyük düşmanın, kendine söz dinlettiremiyorsun. Bir gün bunun yüzünden  yıkılırsın. Böyle giderse söz dinlemez kendine yenileceksin.

– Ben ne yıkılırım ne de yenilirim. Ne kendime ne de başkasına.
– Acizliğine, kendine söz geçirememene yenileceksin.

Bir kahkaha attı ve ‘Ben yenilmez Armadayım’ dedi.

Seneler geçmiş. Kariyerinin zirvesine çıkmıştı. Tüm maçlarını kazanıyordu. Karşısına çıkacak hiç rakibi kalmamıştı. Bir gün gazetelerin manşetinde şöyle yazdı.

‘Kimseye yenilmeyen ünlü boksör kendine yenildi.’ Alt başlıkta da ‘Kariyerinin zirvesinde iken alkole ve sigara tutkusuna mağlup oldu. Cenazesi yarın öğleden sonra kaldırılacak.’ Yazıyordu.

Mesut AKDAĞ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu