Düşündüren-Eğitici Hikayelerİbretlik HikayelerKısa HikayelerKıymetli Yazarlarımızdan SeçmelerMustafa Söylemem

“Bir Çiçek” Hikayesi

Hikaye

“Bir Çiçek” Hikayesi

Mutsuz bir dünyada yaşıyordu. Her gün tek düze geçiyordu. İnsanların suratında hayatın monotonluğu ve eziyetinin getirdiği mutsuz ifade vardı.

Mutlu olmak istedi. Bir çiçek aldı. O çiçeği betonlarla örülü şehrinde bir saksıda apartman kapısının önüne koydu.

Her gün suladı o çiçeği. Her eve geldiğinde, her evden çıktığında o çiçeği görüp mutlu oldu. Dünya bir nebze olsun daha güzeldi artık.

Çiçeğin getirdiği mutlulukla insanlara karşı daha nazik ve sevecen davranmaya başladı. Market kasiyeri artık onu görünce somurtmuyordu. Yüzündeki sıkılmış ifade biraz olsun geçiyordu. Çünkü onun içtenlikle kasiyere “teşekkür ederim ve kolay gelsin” gibi sözler söylemesi kasiyeri insanların umrunda olmayan yapayalnız bir kişi olduğu hissinden kurtarıyordu.

İşyerine mesaiye gidince içtenlikle günaydın demesi mesai arkadaşlarına sabahları olumlu bir enerji veriyordu.

Çiçek karanlık dünyayı az da olsa renklendirmişti.

Bir gün eve döndüğünde çiçeği ölü buldu. Biri sigara izmaritini çiçeğin üstünde söndürüp saksıya atmıştı.

O günden sonra mutsuz ve somurtan yüz ifadesi geri geldi. İçten günaydınların, teşekkür ederimlerin yerini içi boş ve soğuk versiyonlar aldı. Bir çiçeği yok etmekle dünyadaki mutluluğa bir darbe daha vurulmuş oldu.

Diyebilirsiniz, yeni bir çiçek alamazmıydı? Peki onun sonu farklı olurmuydu?

Mustafa Söylemem

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Ben öyle düşünmüyorum. Bence anlamlı bir hikaye, ancak herşeyi herkez beğenecek diye birşey yok. Zevkler ve renkler meselesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu