Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 31 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 31 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Salih, duyduğu söz karşısında şaşırdı. Bundan dolayı yaşlı adamın yüzüne saf saf baktı.

Âdem amca, onun şaşırdığını görünce:

‘Oğlum, belli ki sizin hiçbir şeyden haberiniz yok’ dedi ve ona ‘Oğlum, biliyorsunuz sen, Tarık, benim kızım, Türkan ve Halit neredeyse beraber büyüdünüz. Babanla Tarık’ın babası Talip Bey, ortaklığını bozduktan sonra Talip Bey oturduğu malikâneyi satarak başka bir yere geçti. O gidince ben ve kızımda onunla beraber gitmek zorunda kaldık. Ama asıl ortalıktan kaybolmamın sebebi başka aslında’ deyince Salih iyice kulak kesildi. ‘Talip Bey’in taşındığı yeni evinde bahçıvanlığa devam ederken kızım ve onun oğlu olan Tarık birbirleriyle çok iyi geçinmeye başladılar. Okula beraber gidip gelmeye başlayınca aralarında duygusal bir bağ oluşmuş. Bunu bizden saklamışlar ama o anası olacak kadın bundan haberi olmuş. Haberi olur olmaz benim yanıma geldi. O çirkef ağzını açıp bir sürü hakaretler saydırdı. Ardından bizi kapının önüne koydu. O sıralarda kızım annesini yeni kaybetmişti. Annesinin yokluğunu Tarık’la gidermeye çalışıyordu. O kadın bizi kapının önüne koyduktan sonra o kadar ağladı ki sanki annesini tekrar kaybetmiş gibiydi. Oradan ayrıldıktan sonra kızım uzun süre gelemedi. Ona o kadar nasihat ettim ki sayısını bile bilemiyorum ne kadar nasihat ettiğimin. Sonuçta bu nasihatlerim sonucunu verdi ve kızım kendine geldi. Kendine geldi ama Tarık’ı asla unutmadı’ dedi neden ortadan kaybolduğunu anlatmak için:

Salih, yaşlı adamdan olanları dinledikten sonra:

‘Demek, bundan dolayı ortalıktan kayboldun Adem amca’ dedikten sonra ‘Ayşe nasıl. O şimdi ne iş yapıyor?’ diye sordu.

Yaşlı adam, Salih’in sorusu üzerine:

‘Allah Teâlâ’ya şükürler olsun o şu an çok iyi ve özel bir hastanede psikolog olarak çalışıyor’ dedi.

Salih, yaşlı adamın neden öyle giyindiğini merak ediyor ama nedenini soramıyordu. Yaşlı adam, onun düşüncelerini anlamış olmalı ki ona:

‘Benim halime bakıp da aldanma oğul. Benim bu şekilde görünmemin amacı başka. Bu şekilde giyinerek fakir olan insanlara daha iyi yaklaşıyorum. Böylece onların halini daha iyi anlıyor ve elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum’ dedi neden öyle giyindiğini anlatmak için.

Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22

23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu