Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 29 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; O ipte sallanırken bilgisayarından mesajın geldiğini belirten bir ses geldi. O sesi duyunca yaptığına pişman oldu ama ip boynundaydı ve neredeyse boğulmak üzereydi. O anda Allah Teâlâ’ya kendisini bu durumdan kurtarması için dua etti. Duası bitince ip bağlı olduğu yerden koptu ve yere düştü.

Tarık, kurtulmuştu. Onun kurtulmasına sebep duasıydı. Bu yüzden secdeye kapandı ve şöyle dua etti:

‘Ey Allah’ım! Beni affet. Yıllarca senin yasak ettiğin şeyleri işleyip durdum. Üstelik bir de az kalsın canıma kıyacaktım. Bu yüzden ne olur beni affet. Sen (c.c.) affetmez bağışlamazsan şüphesiz ki ziyan edenlerden olurum. Ya Rabbi! Bundan sonra sana layık kul olabilmem için bana yardım et. Nefsim ve şeytana karşı galip gelebilmem için yardım et. Ya Rabbi! Halim sana ayan. Geçirdiğim kazadan dolayı sesim kısıldı. Ne olur sesimi aç ki derdimi anlatabileyim. Ya Rabbi! Benim yüzümden Büşra şu an hapishanede. Ne olur onu oradan çıkar. Ya Rabbi! Annemi sana havale ediyorum. Onun yüzünden Büşra düştüğü durumdan kurtulamadı. O yüzden annemi sana havale ediyorum. Ya Rabbi! Beni tek anlayan babam, onu affet ve bağışla. Ya Rabbi! Bana az da olsa doğru yolu göstermeye çalışan o gizemli kızla karşılaştır. Zira onun kim olduğunu merak ediyorum’ dedi ve başını secdeden kaldırdı.

O başını secdeden kaldırdığında öyle rahatlamıştı ki sanki hiç bunalıma girmemiş gibi hissediyordu.

Aslında onun kurtulmasına vesile olan bilgisayarına gelen mesajdı. O gelen mesaj üzerine Allah Teâlâ’ya dua etmiş, ondan sonra başının bağlı olduğu ip kopmuş ve böylece kurtulmuştu.

Tarık, tövbe ettikten sonra ayağa kalkıp bilgisayarına yöneldi. Maksadı mesajın kimden geldiğini öğrenmek ve mesajın ne olduğunu anlamaktı.

O bilgisayarın olduğu masaya geldikten sonra masasına oturdu. Onu açıp mesajına baktı. Mesaj o gizemli kızdan geliyordu.

Gelen mesajda şöyle yazıyordu ‘Dün gece rüyamda seni gördüm. Ateşe doğru gidiyordun. Tam içine düşecektin ki birden durdun ve geri döndün. O rüyayı gördükten sonra uyandım ve seni düşündüm. Gün boyunca sana yazmayı düşündüm, ama bir türlü buna muvaffak olamadım, ta ki bu saate kadar’ diyordu.

Mesajı görünce ağlamaya başladı. Demek ki Allah Teâlâ onun kötü yollara düşmesine müsaade etmiyordu. O yüzden mesajı bu zamana kadar geciktirmişti.

Mesajı gördükten yarım saat sonra o da gizemli kıza mesaj attı, mesajında ‘Sen kimsin, düştüğüm bunalımdan beni her zaman kurtarıyorsun?’ diyordu.

Gizemli kız ona anında cevap verdi, o da mesajında şöyle diyordu ‘Zamanı gelince her şey ortaya çıkar. O yüzden benim kim olduğumu merak etme. Önemli olan senin iyiliğin’ dedi mesajında.

Tarık, onun kim olduğunu iyice merak etmeye başladı, bu mesajdan sonra.

Acaba o kimdi? Neden bu kadar kendisini merak ediyordu? Hatta iyiliğini düşünecek kadar ileri gidiyordu. Kendisini bu kadar iyi tanıdığına göre, o mutlaka çok yakından tanıyan birisi olmalıydı.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22

23 24 25 26 27 28 29 30 

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu