Aşk HikayeleriQayıbova Aytac  

Bir Hikaye “Sen Yoksun ‘Kaçış”

Bir Hikaye

Bir Hikaye “Sen Yoksun ‘Kaçış'”

2.Bölüm

Son Kaçış

Bir Hikaye  İbrahim’in askeri üstten ayrılması Süreya için aniden gelen mutluluk gibi görünmüştü. Düğün öncesi sözlüsünün işinden olması neden genç bir kız için tebessüm kaynağı olurdu ki.. İbrahim düşünüp durmuş ama bir türlü anlam verememiş bu duruma. Ama cevapsız sorular çok fazla yaşamamış ve İbrahim Süreya için lise önüne gittiğinde Selim’i görmüş. Süreya’nın davranışlarını o gün anlamış. Bir Hikaye

Selim kızı rahatsız edip duruyormuş. Hatta, İbrahim’e zarar vereceğini de kendi ağzıyla söylemiş. Süreya da korkuyla yaşıyormuş İbrahim işten ayrılıncaya kadar. O yüzden o kadar mutlu olmuş kovulma haberine. Bahriyeli İbrahim’in beyaz formayla temelli vedası da o gün olmuş. Selim’i gördükten sonra yanına gitmiş ve Süreya’nın da dersten çıkıp onlara yaklaşmasıyla olanlar olmuş.

İbrahim’in eli ilk kez o gün kanla tanışmış. Selim Yağız’ı öldüresiye yaralamış. Ölümden kurtulsa da felçten kurtulamayan Selim intikam için yemin etmiş. Ama namusuna, şerefine düşkün olan herkes Selim’i suçlu, İbrahim’i haklı çıkardıkları için Selim ileri gidememiş. İbrahim suçlu niteliğinde aranırken, sadece Vasli ve Süreya ile görüşüyormuş. Bu olay sonrasında Süreya’nın kendisinden ayrılacağı fikri delirtiyormuş onu ama Süreya konusunda bir kez daha yanılmış. İbrahim’in Urfa’ya kaçacağı gece Vasli Süreya’yı İbrahim’e yetiştirmiş ve beraber kaçmışlar. Kimine göre İbrahim’in kendi sözlüsüyle kaçması doğal, kimisine göre yalnış gelirken Selim’in intikam ateşi köreliyormuş. İbrahim Urfa’ya vardığında hatırı sayılır bir Ağa’nın çalınan mallarını tesadüf eseri kurtardığı için konaklama sıkıntısı çekmemişler.

Canpolat Ağa daha ilk günden İbrahim’in helal ve yiğit bir adam olduğunu anlamış ve yanında iş vermiş. İbrahim dürüst davranıp arandığını belirtse de Canpolat Ağa bu işi kendisinin halledeceğini söylemiş. Süreya’yı da kendi kızı gibi sevmiş, kanı ısınmış. Hanımıyla yıllardır evli olmalarına rağmen hiç çocukları olmamış. İbrahim ve Süray’yı böylesine sahiplenmeleri bu yüzdenmiş belki de.

Melek Hanım da Canpolat Ağa da sert görünmelerine rağmen çok içten insanlarmış. Nikah için gün alınıp, düğüne hazırlık yapılmış ve sağlık ocağına gittikleri gün dışarıda patlayan silah sesi İbrahim’in dışarı çıkmasına sebep olmuş. Ama ne kadar etrafa bakınsa da ortalıkta kimsecikleri görememiş. Geri döndüğünde Süreya’sı yerde baygınmış, sağlık ocağının doktoru da ortadan kaybolmuş… Bir Hikaye

Yazar: Qayıbova Aytac

1.Bölüm

2.Bölüm

3.Bölüm

hikaye, hikaye oku, aşk hikayesi, aşk hikayeleri, öykü, aşk öyküleri, hikayelerimiz, hikaye okuma, hikaye örneği,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu