Korku HikayeleriSizden Gelenler

Galiba Burdalar

Galiba Burdalar

Merhaba benim ismim Günel 14 yaşındayım. Başıma gelen olaylar biraz ürpertici:

Ben büyükannemin 40’ında dünyaya gelmişim, o yüzden onun yüzünü hiç görmemem gerekirdi ama nasıl olduysa 5 yaşımdan itibaren her gün onu görmeye başlamıştım. Anneme söylediğimde bana, “fazla film izliyorsun,” demişti. Bu rüyalar 2 hafta devam etti. Üstünden 3 yıl geçmişti, Azerbaycan da böyle bir adet var ki ölen birinin giysileri, toprağa gömüldükten sonra, onun kırkında yakılır. Ama bizimkiler bunu malesef unutmuş. Neyse annem bir gün ağaç dikmek için toprağı kazarken babaannemin giysilerini buldu ve bayıldı. Ben de abime haber verdim. Annem kendine geldiğinde, birisinin ona bir şey fısıldadığını söyledi. Ben ne dediğini sorduğumda bana hiç bir şey söylemediler ama kardeşim çok korkmuştu ve bana bakıp ağlıyordu. Ben ne olduğunu anlamamıştım.

Üzerinden neredeyse 2 -3 yıl daha geçmişti, gece saat 2 falandı. Abimle film izliyordum, annemin odasını görüyorduk kapı açıktı, annemin yatağının yanında hep güller olurdu, filmi izlerken birden sanki biri bana tokat attı ve başım annemin odasına doğru yöneldi ve o zaman annemin güllerinin  hareket ettiklerini gördüm. Sanki biri onlara dokunup anneme doğru yürüdü. Bunu abimde gördü çok korktuk doğrusu.

Bundan 1 gün sonra gene saat 11 buçuk falan oluyordu, ailece dizi izliyorduk, birden bizim odanın ışığı gitti. Diğer odadaki ışıklar yanıyordu. Babam aynı lambayı bir kaç kere denedi olmadı. Ben çok korktum ve bildiğim kadarıyla dua okudum ve birden ışıklar yandı.

Ertesi günün sabahı annemle babamı konuşurken duydum, annem babama birisinin onu geceleri uyandırdığını söylüyordu ve ona ” O benim ” “o benim” diyormuş.

O gün ben ahıra gittim ineklerimize bakmak için. Babam orada görünmeyen biriyle konuşuyordu. Babam ona o bizim diyordu. Ben eve doğru koştum. O an babam bağırdı. Tekrar ahıra gittim, babamın bacağı kırılmıştı. Annem ve babam hastaneye gittiler ve yolda kaza geçirdiler. İkisi de öldü. Amcam kardeşimi evlat edindi, beni ise tanımadığım yaşlı bir kadın.  O gece ninem yine rüyama girdi ve bana;’ SEN BENİMSİN DEMİŞTİM YAZIK OLDU ONLARA DA’ dedi.

O kadın bana baktığında hep korkunç bir şekilde gülüyordu ve her gece hâla birileriyle konuşuyor. Ama ben artık alıştım ona. Ve o kadını da çok seviyorum. Çünkü o benim babaannem.

Okuyucularımızdan Gelenler – Günel

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Hikaye aslında (babamın bacağının kırılması, elektiriğin gitmesi, annemin ninemin giysilerini bulması, rüyasına birilerinin girmesi, ninemim bazen rüyamda görmem vs) gerçek. Bir tek son kurqu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu