Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 22. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi

Uzay Oyunları

Bilim Kurgu Hikayesi Uzay Oyunları; Bir saat geçtikten sonra kapıdan çıt diye bir ses geldi. O sesi duyan Salih “Galiba açıldı” deyip kapının koluna yüklendi. Onca uğraşın sonunda kapı nihayet açılmıştı.

Kapı açılınca Salih başkana dönerek:

“Başkan bey kapıyı açabildim” dedi neşe içerisinde.

Başkan ve yanındakiler duydukları haber üzerine öyle sevindiler ki sevinçten birbirlerine sarıldılar.

Birbirlerine sarıldıktan sonra neşe içerisinde bilgisayar odasına girdiler. Orada başkan ana kumanda odasını göstermesi üzerine hep beraber oraya yöneldiler.

“Başkanım” dedi Mustafa, “Bu bilgisayarının beyni hangi tarafta” diye sordu.

Başkan eliyle işaret ederek “Bilgisayarın ana beyni burası. Bütün işler buradan yönetilip dağılmakta”

Mustafa, bunu öğrendikten sonra yanından hiç ayırmadığı flash diskini çıkardı. Ardından onu yuvasına taktı.

Onun yazdığı yazılım bilgisayarda görünmesiyle beraber çalıştırması bir oldu. Ama bir sorun vardı sanki bilgisayar yazılımı tanımıyordu.

Bütün uğraşmasına rağmen yazılım uygulanamıyordu bir türlü. O bir hata m var diye düşünürken başkan bir adım öne çıkarak:

“Ana kumandaya elbette ki bir şey yükleyemezsin. Çünkü koruması var. Koruma açılmadan elindeki uygulamayı çalıştıramazsın” dedi ve ana kumandanın sol tarafındaki düğmeyi çevirdi. Ardından “Bundan sonra istediğin her şeyi yapabilirsin” dedi ve geri çekildi.

Artık bundan sonra işi kolaylaşmıştı Mustafa’nın, sadece düğmeye dokunması kalmıştı. O da öyle yaparak bekledi. Yüzde 10, yüzde 30, yüzde 60 derken yüz 100 olmuş yazılım kurulmuştu.

“Başkan bey, yazılım kuruldu” dedi sevinçle bağırarak. Bu söz üzerine hepsi birden Mustafa’nın başına toplandılar.

Mustafa, yazılımın kurulmasından sonra yazılımı çalıştırdı. Yaklaşık olarak on dakika geçtikten sonra birden silah sesleri sustu.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

uzay pastanesi, Uzay nedir uzayda neler vardır, uzay araştırmaları 7. sınıf, Uzay başvurusu, Dünya uzayda mı, uzay nedir 2. sınıf, Cumhuriyet uzay, Uzay teknolojileri araştırma ödevi, hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu