Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 20. Bölüm

Uzay

Uzay Oyunları

Uzay Oyunları; “Ooo, sevgili kardeşim. Nihayet görüştük seninle” bunu diyen Kaptan Yam’dı. Kardeşi Kaptan Sam ise sandalyeye bağlı bir şekildeydi. Uzay

“Senin gibi kardeşin…” dedi Sam.

“Babamın cici oğlu, ağzına kötü söz hiç ama hiiç yakışmıyor” dedi Yam, Sam’ın etrafında dönerek.

Kaptan Yam, bir süre daha Sam’ın etrafında döndükten sonra sert bir şekilde Sam’ın bağlı olduğu sandalyeye vurdu. Ardından Sam’ın boğazına yapışarak:

“Gora nerede? Onu nerede sakladın?”

“Alçak adam, onu asla bulamayacaksın” dedi Sam, hırıltılı bir şekilde.

Yam, sinirden çıldırıyordu. Gora’yı ele geçiremediği gibi birde başkan ve uzay oyunları sakinlerinin kaçtığını öğrenmişti. Bu yüzden de sinirden delirecek gibi oluyordu.

“Kahretsin, bu kadar mı birinin işleri rast gitmez” dedi Kaptan Yam ayağıyla yere vurarak.

“İstediğin gibi gitmiyor değil mi?” dedi Sam, kıs kıs gülerek.

“Hep senin yüzünden” dedi Yam “Sen olmasaydın babam beni daha çok severdi. Ah Gora ah! Neden beni değil de kardeşimi tercih ettin. Halbuki seninle ilkokuldan beri beraberiz. Hatta, bir tehlikeyle karşılaştığımız zaman seni koruyan bendim” dedikten sonra bağırarak “Sizin yüzünüzden hata üstüne hata yaptım”

“Gora, neden seni seçmedi biliyor musun?” diye bağırdı Sam; “Gaddar ve bencil olduğun için, kendinden başkasını düşünmediğim için”

“Sen, benim muhatabım bile olamazsın. Çünkü ben senden daha üstünüm. Ben olmasaydım bugünlere gelemezdin” dedi Yam, kahkaha atarak.

“Yam, işte bunun için bencilsin. Yaptığın bir iyiliği hep başa kakıyorsun. Babamızda bu yüzden seni değil de beni sevdi hep” dedi Sam.

“Aaah!” dedi Yam Sam’ın bağlı olduğu sandalyeye vurarak “Seni öldüreceğim, Gora’ya sahip olacağım ve babamın en sevdiği oğlu ben olacağım”

“Yam, Yam, ahh Yam, sana acıyorum. İçinde bulunduğun durum seni öyle etkilemiş ki, gözün hiç bir şeyi görmez olmuş”

Sam’ın sözlerinden  sonra Yam kızgınlıkla beline bağlı olan silahını çıkarıp başına dayadı ve; “son duanı et.”

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

uzay pastanesi, Uzay nedir uzayda neler vardır, uzay araştırmaları 7. sınıf, Uzay başvurusu, Dünya uzayda mı, uzay nedir 2. sınıf, Cumhuriyet uzay, Uzay teknolojileri araştırma ödevi, hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu