Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 13. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri

“Uzay Oyunları” Hikayesi 13. Bölüm

Kuvan Bölgesine sürülen Kaptan Sam ve arkadaşları o bölgede büyük bir isyan çıkarmaya hazırlanıyorlardı. İsyanı organize eden kişi Sam olacaktı. İsyanı şöyle başlatacaklardı. Birbirleriyle kavga ediyormuş gibi yaparak kavgayı bütün Kuvan Bölgesine yayacaklardı. Böylece kavgayı ayırmaya gelen bekçileri alt ederek özgürlüklerine kavuşacaklardı. Özgürlüklerine kavuştuktan sonra da ilk işleri bir gemi ele geçirmek olacaktı.

Kaptan Sam, isyanı başlatmak için uygun bir günü bekliyordu. Taş çıkarmak için çalıştıkları bir gün arkadaşıyla tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya varana kadar devam etti.

Kavga ettikleri kişiyle tartışırken kavgayı izlemek için diğer mahkûmlar da yanlarına gelmeye başladılar.

Kaptan Sam ve onunla kavga eden kişinin de istediği buydu zaten. Diğer mahkûmlar da başlarına toplanınca birbirlerini bırakıp onlara saldırdılar. Diğer mahkûmlar onların üzerlerine geldiklerini görünce onlar da kavgaya karışmak zorunda kaldılar. Böylece kavga bütün mahkûmlar arasında yayılmış oldu.

Kavga her tarafa yayılınca bekçiler onları ayırmak için her biri ayrı ayrı yönlere giderek onları ayırmaya çalıştı.

Kaptan Sam, aradığı fırsatı bulmuştu. Bekçilerin her biri ayrı ayrı yere gidince arkadaşıyla kararlaştırdığı gibi birbirleriyle kavga etmeyi bırakıp bekçilerin üzerlerine saldırdılar. Diğer mahkûmlarda bunları görünce aralarında kavga etmeyi bırakıp bekçilere saldırdılar. Böylece Kaptan Sam istediğini almış oldu.

Kaptan Sam ve arkadaşları, bekçileri alt ettikten sonra onları sıkı bir şekilde bağladıktan sonra Kuvan Bölgesinden kaçtılar.

Artık onları hiçbir şey durduramazdı. Zaten öylede oldu. Kuvan bölgesine terk ettikten sonra oraya en yakın olan Suvan Bölgesine saldırdılar.

Bu bölge uzay gemilerinin tutulduğu bir yerdi. Bu bölgenin de etrafını bekçiler tutmasına ve tepeden tırnağa silahlı olmalarına rağmen onlara karşı mukavemet gösteremediler. Çünkü onlara saldıran mahkûmların sayısı oldukça fazlaydı ve teker teker onları alt edemiyorlardı. Sonuçta onlarda tıpkı Kuvan Bölgesindeki mahkûmlar gibi bir yere bağlandılar.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 4. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 5. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 6. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 7. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 8. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 9. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 10. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 11. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 12. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 13. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu