Fantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 5. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 5. Bölüm

Fantastik Hikaye Okuma: Aralarında girip girmeme konusunda tartıştıktan sonra içeriye girmeye karar verdiler. Aldıkları karardan sonra ellerine kesici delici aletler ve kazma kürek alıp kurt benzeri taşın yanına vardılar.  Murat ve Ali, ceplerindeki yakutu çıkarıp kurt benzeri taşın gözlerine yerleştirdiler. Ardından babalarına dönerek:

‘Geri çekilin ve ne olacağını görün’ dediler.

Onların ikazından sonra, hep beraber geri çekildikleri anda hafif sarsıntı meydana geldi. Sarsıntı durunca dikilitaşlar kurt benzeri taşla birleştiler. Birleşme tamamlanınca koridor ortaya çıktı. Gerçekten de çocukların dediği gibi altın ve elmaslarla doluydu.

‘Baba gördün mü?’ dedi Murat, gözleri pırıldayarak.

‘Haklısın oğlum, gözlerimi onlardan alamadığından sana bile bakamıyorum’ dedi Murat’ın babası.

Ali’nin babası Mehmet, tedirgin bir şekilde:

‘Ahmet onlardan gözlerimizi alamıyoruz, ama babamın söylediklerini hatırlarsan eğer, bize buraya gelmemizi men etmişti’

‘Bana, o bunak herifi hatırlatma’ dedi Ahmet tıslayarak:

‘Sana kaç sefer babamıza bunak deme demedim mi?’ dedi Mehmet, sinirlenerek.

‘Bunak değil de ya neydi’ dedi Ahmet ‘bunak olmasaydı bizi sevdiklerimize kavuştururdu. Hem şuraya baksana bizim buraya gelmemizi men etmeseydi, şimdiye kadar çoktan dünyalar kadar zengin olmuştuk’ dedi, bunları derken de sesi oldukça sert ve kalın çıkmıştı.

‘Babamız bunak değildi ve çok haklıydı’ dedi Mehmet ‘sevdiklerimiz dediğin kişiler kötü yola düşmüş insanlardı. Ayrıca bizi dolandırmaya kalkmışlardı. Az kalsın onlarla beraber biz de hapse düşecektik. Buraya gelmemizin men etmesinin elbette ki bir sebebi vardır’ bunları derken kardeşine sertçe bakıyor, adeta gözlerinden ateş fışkırıyordu.

‘Babasının evladı’ dedi Ahmet ‘hemen ona sahip çık. Zaten ona sahip çıkmaktan başka ne yapıyorsun ki’

‘Öyle söyleme Ahmet’ dedi Mehmet ‘Senin de evladın var, bir gün aynı duruma düşersin evladın da sana aynı şeyleri söyler ve sen de üzülürsün tıpkı babamızın üzülmesi gibi’

‘Aman sen de’ dedi Ahmet ‘Biz ilk önce altın ve elmasları nasıl çıkaracağımızı düşünelim. Ondan sonra düşünürüz babamızın iyi olup olmadığını’

Ellerinde kazma kürek, sırtlarında çuval koridorda dikkatli bir şekilde ilerlediler. İlerledikçe etraftan hırlama gibi sesler geliyordu.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5 6

hikaye, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, fantastik, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, hikaye kitabı, hikaye kitapları, hikaye örnekleri, fantastik hikaye örnekleri, Fantastik hikaye örnekleri, Fantastik Hikayeler serisi, Fantastik hikaye kısa, Kurgusal hikaye örnekleri, Fantastik hikayeler, Fantastik hikaye olur mu, Fantastik hikaye nedir, Kısa hikaye siteleri,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu