Fantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 2. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 2. Bölüm

Fantastik Hikaye Okuma: Ali, geldikleri yerin güzelliğini görünce ağzı bir karış havada kaldı. Onun şaşkın baktığını gören Murat gülümseyerek:

‘Haydi, içeri girelim’ dedi ve onun kolundan tutarak içeriye girmesi için çekiştirmeye başladı. İçeri girdiklerinde ise ikisi de gözlerine inanamadı. Zira içerisi dışarıdan daha güzel görünüyordu. İçeride çeşitli hayvanlar vardı,  yüzlerce metre olan ağaçlarla kapanmıştı. Bir de rengârenk otlarla bezenmişti. Ayrıca orta yerde bir tümsek vardı. Onun üzerinde de cam kavanoz görünüyordu. İçinde de bir anahtar olduğu apaçık belli oluyordu. Hikaye Okuma

‘Bu da ne’ dedi Ali, ardından tümsek olan alana doğru koşmaya başladı. Onu beklemeden gittiğini gören Murat, şaşkınlıkla arkasından bakakaldı. Bir müddet öylece durduktan sonra o da koşmaya başladı. Tümsek alana çıkana kadar, ikisi de nefes nefese kalmıştı.

Cam kavanoz yakından daha da parlıyor, içindeki anahtarda renkten renge giriyordu. Anahtarın renkten renge girdiğini gören ikili, heyecanla kavanozu kaldırıp anahtarı aldılar.

Anahtarı almışlardı ama onunla ne yapacaklardı. İşte bunu bilemiyorlardı.

‘Anahtarı almasını aldık ama bununla nereye açacağız’ dedi Ali. Hikaye Okuma

‘Haklısın’ dedi Murat, ardından kavanozu yerinden oynattı. Kavanoz yerinden oynadıktan bir-iki dakika sonra hafif bir sarsıntı meydana geldi. Sarsıntının geçmesinden hemen sonra, anahtar deliğine benzer bir boşluk ortaya çıktı.

‘İşte’ dedi Murat ‘Anahtar deliğini bulduk. Bakalım işe yarayacak mı?’

‘Evet haklısın. Bu tıpkı anahtar deliğine benziyor’ dedi Ali, ölüm ile boşluğu işaret ederek.

Murat, Ali ile konuştuktan sonra onun elindeki anahtarı alarak boşluğa yerleştirdi. Anahtar tam da uyumuştu boşluğun içine. Hikaye Okuma

‘Ali görüyor musun anahtar boşluğa uydu’ dedi Murat.

‘Hadi o zaman beraber çevirelim bakalım ne olacak’ dedi Ali.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3

hikaye, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, fantastik, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, hikaye kitabı, hikaye kitapları, hikaye örnekleri, fantastik hikaye örnekleri.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu