Fantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 1. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 1. Bölüm

Fantastik Hikaye: Murat, annesinin eline verdiği alışveriş listesi ile marketten alışveriş yapmış evine dönüyordu. Neşeli bir şekilde şarkı söylüyor, akşamın olmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Çünkü akşam çok sevdiği amcası gelecekti. Nihayet akşam olmuş amcası yengesi ve çok sevdiği kuzeni gelmişti. Aslında onların gelmesini istemesinin sebebi kuzeniydi. Kuzeni geldiğinde onunla beraber dolaşmadık yer bırakmıyorlardı. Bu yüzden de onun gelmesini dört gözle bekliyordu. Fantastik Hikaye

Akşam olmuş sofrada yiyip içilmiş sohbet edilmişti. Neşeli bir şekilde vakit geçirdikleri için vaktin nasıl geçtiğini anlamışlardı. Ailesi onlara yatacak yer göstermiş, onlar da yatıp uyumuşlardı. Ertesi gün olduğunda alelacele kahvaltılarını yapmış dışarı çıkmışlardı.

‘Ali bir yer keşfettim oraya gidelim mi’ dedi Murat. Heyecan içerisinde bunu derken onun gözlerinin içine bakıyor, ne diyeceğini merak ediyordu. Zira onun huyunu çok iyi biliyordu.

‘Hele bir düşüneyim’ dedi Ali, ‘Çünkü biliyorsun düşünüp öyle karar verebiliyorum. Böylece hata yapma ihtimalini en aza indirebiliyorum’ dedikten sonra bir müddet düşündü ardından Murat’a:

‘Hadi gidelim’ dedi Ali ‘Merak ediyorum göstereceğim yeri’ dedi ve Murat’ın peşine takıldı. Böylece Murat önde o arkada yarım saat yol yürüdüler. Fantastik Hikaye

Murat, keşfettiği yere gelince durdu. Önce etrafına bakındı kimse var mı yok mu diye, kimse olmadığını anlayınca da Aliye dönerek:

‘İşte burası’ dedi, Onun bulduğu yer etrafı çalılıklarla kaplı, ortasında küçük bir şelale olan çimenlerle kaplı bir alandı.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1

hikaye, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, fantastik, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, hikaye kitabı, hikaye kitapları, hikaye örnekleri, fantastik hikaye örnekleri.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu