Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayelerinden “TALİHSİZ AYSEL” 1. Bölüm

Aşk Hikayelerinden

Aşk Hikayesi, Aysel dünya güzeli bir kızdı, ama ne yazık ki talihi hiç iyi değildi. Nereye gitse ne yapsa, yüzüne gözüne bulaştırıyordu. Bu yüzden de iş bulamıyor, bulsa bile sonunda kovuluyordu. Yine böyle bir gündü gazete kupürlerinden bulduğu iş ilanlarına başvurmuş fakat netice alamamıştı. Bu yüzden de başı eğik üzgün bir şekilde yürüyor, bir taraftan da ağlıyordu. Başı eğik olduğu için önünde ne olduğunu bile fark edemeden ilerliyordu. Bundan dolayı birkaç adım atmıştı ki bir yere çarptı. Nereye çarptığını görmek için eliyle gözlerini sildi. Ardından başını kaldırdı ve onu gördü.

Çarptığı, genç bir adamdı. O uzun boylu, hafif sakallı, uzun ve kıvrık saçlı biriydi. Siyah takım elbisesi ile çok şık görünüyordu. Sol elinde baston, sağ elinde ise siyah bir çanta vardı. Adam bastonu hoşuna gittiği için taşıyordu.

Genç adam, Aysel ile hemen hemen aynı yaşta idiler. O son derece cana yakın görünüyordu, ama yine de insanlar hiç belli olmazdı. Ayrıca, son derece yakışıklıydı. Onu görüp de aşka tutulmayan,  ya kör ya da dalgın olabilirdi.

‘Hanımefendi, biraz daha dikkatli olur musunuz’ dedi genç adam Aysel’e bakarak.

‘Özür dilerim’ dedi Aysel, özür dilerken mahcup olmuş yüzü kızarmıştı.

Onunla çarpışıp özür diledikten sonra arkasına döndü ve geldiği yere gitmeye başladı. Birkaç adım atmıştı ki genç adam onun kolundan tutarak durdurdu.  Çünkü çarpıştığı zaman onun yeşil gözlerini görmüş, mahcup duruşundan hoşlanmıştı.  Ayrıca o sık sık rüyasında gördüğü ve kendisinden yardım istediği kişiye benziyordu.

Aysel genç adam tarafından durdurulunca ona:

‘Beyefendi, ne oldu yanlış bir şey mi yaptım yoksa’ dedi korku içerisinde, çünkü hep talihsizlik yaşıyordu.

Genç adam, hayır hayır dercesine eliyle işaret ederek:

‘Hanımefendi, belli ki bir derdiniz var, bundan dolayı da gözyaşlarınızı tutamamışsınız.  Sıkıntınız ne ise benimle paylaşmak isterseniz seve seve sizi dinlerim. Ayrıca, belli mi olur, bakarsınız size faydam bile dokunur’ dedi yumuşak bir ses tonuyla.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2

aşk hikayesi, aşk hikayeleri, hikaye, hikaye oku, aşk hikayesi okuma, kısa aşk hikayeleri, Türk aşk hikayeleri, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu