Fantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 3. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye Okuma: Her ikisi de anahtara elini uzatıp sağa sola çevirdiler. Bir iki dakika beklemelerine rağmen, bir şey olmayınca birbirlerine bakarak:

‘Eee! Hareket etmedi bu. Oysaki hareket etmesi lazımdı’ dediler huzursuz bir şekilde.

‘Ne olacağını bekliyorduk ki’ dedi Murat, ardından ‘Hadi gidelim daha fazla oyalanırsak bizimkiler bizi merak eder’ dedikten sonra birlikte yeşil alandan çıkacaklardı ki kulakları tırmalarcasına ses duyuldu. O Sesi duyan ikili aniden durup gerisin geriye döndüler. Döner dönmez ikisi de birden ‘Bu da nereden çıktı’ dediler.

İkisinin de gördükleri kocaman bir taştı. Taşın etrafında da dört adet dikilitaş vardı. Kurt benzeri taşın göz kısmında ise, yakut benzeri kırmızı taşlar vardı.

Birtakım hadiselerin ard arda meydana gelmesi, ikiliyi hem heyecanlandırmış hem de korkutmuştu. Bu yüzden de ne ileriye ne de geriye gidebiliyorlardı. Sanki yerlerinde çakılmış gibiydiler.

Korkuları geçtikten sonra, yavaş ve temkinli adımlarla kurt benzeri taşın yanına yaklaştılar, yaklaştıkça da bastıkları yerler çatırdıyor gibi sesler çıkarıyordu. Dikilitaşa iyice yaklaşıp üzerine çıktıkları zaman kalpleri heyecandan hızlı bir şekilde atıyordu. Taşın üzerindeki yakutlar öyle parlıyordu ki ondan gözlerini anlamıyorlardı. Murat, sonunda dayanamayıp kurdun sağ gözündeki yakutu aldı.  Onun yakutu aldığını gören Ali’de dayanamayıp sol gözündeki yakutu da kendisi almıştı.

Kurdun sağ ve sol gözündeki yakutlar, yerinden çıktığı andan itibaren dikili taşlar büyük bir gürültü ile kurda doğru eğilmeye başladılar. Yirmi dakika sonra kurt benzeri taşla tamamen bütünleşmişlerdi.

Kurt benzeri dikili taşlarla tamamen bütünleşince yere doğru çökmeye başlamıştı. Çökerken de deprem oluyormuş gibi her taraf sallanıyordu.

Yer, sarsıntı ile beraber çökerken ikili de birbirlerine sarılmışlardı. Öyle korkmuşlardı ki kenara atlamayı bile akıllarına getiremiyorlardı. Sonunda çökme bitince ikisi de gördüklerinden dolayı ağızları açıkta kalmıştı

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4

hikaye, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, fantastik, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, hikaye kitabı, hikaye kitapları, hikaye örnekleri, fantastik hikaye örnekleri.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu