Düşündüren-Eğitici HikayelerKısa Hikayeler

Eğitici Kısa Hikaye “Mutluluğun Peşinden Koşmak”

Eğitici Kısa Hikaye

Eğitici Hikaye; 500 kişi bir seminere katılmıştı. Konuşmacılardan biri durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. İşe herkese bir balon vererek başladı. Herkes kendine verilen gazlı kalemle balonuna ismini yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.

Katılımcılar odaya alındı ve onlara 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi bir o balona bir bu balona koşarak kendi adını aramaya başladı, katılımcılar birbirleriyle çarpıştılar, birbirlerini ittirdiler, ortalık tamamen bir kaos alanına döndü.

5 dakikanın sonunda kimse kendi balonunu bulamamıştı.

Konuşmacı bu sefer herkesin bir balon almasını ve üzerinde adı yazan kişiye o balonu vermesini söyledi. Kısa bir süre içinde herkes kendi balonuna kavuşmuştu.

Konuşmacı dedi ki:

“Yaşamımızda bunu görüyoruz. Herkes deli gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyor. Bizim mutluluğumuz başkalarının mutluluğunda gizlidir. Onlara mutluluk verin; sizinki size gelir. Ve insanların yaşam amacı da budur… Mutluluğun peşinden koşmak.

eğitici hikayeler, 5-6 yaş eğitici hikayeler, eğitici hikayeler kısa, 6 yaş eğitici Hikayeler, 5 Yaş eğitici Hikayeler, hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, Ders alinacak gerçek hayat hikayeleri, Hayata Yön Veren kısa Hikayeler, Manalı kısa Hikayeler, Hayata Dair yaşanmış Hikayeler, Akıl Dolu Hikayeler, Güzel hikayeleri, Harika kısa hikayeler, En kısa hikaye, Harika kısa hikayeler, kısa hikayeler 9. sınıf, Etkileyici kısa Hikayeler, Manalı kısa Hikayeler, Gerçek kısa hikaye, 4. sınıf kısa hikayeler, Sürpriz Sonlu kısa hikayeler,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu