Fantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 4. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “MURAT VE KUZENİ” 4. Bölüm

Fantastik Hikaye Okuma: ‘Murat’ dedi Ali ‘Benim gördüklerimi sende görüyor musun?’

‘Evet, ben de görüyorum’ dedi Murat.

‘Sen beni nereye getirdin böyle’ dedi Ali, gördüklerinden dolayı şaşırmış bir şekilde.

‘Ali, buraya gelirken bunlarla karşılaşmayı hiç tahmin etmiyordum’ dedi Murat, O da gördüklerinden dolayı şaşkınlık içerisindeydi.

Karşılarına uzun bir koridor çıkmıştı. Koridorun sağ ve sol tarafı mücevherlerle doluydu. Koridorun sonunda ise hafif bir ışık süzmesi geliyordu.

‘Murat görüyor musun? Karşımıza çıkan koridorun her tarafı mücevherlerle dolu,  bunları toplayıp satabilirsek zengin olduk demektir’ dedi Ali, Murat’ı tutup sağa sola sallayarak.

‘Ali beni sallamayı bırak da ben de onlara bakıp gözlerime inanamayayım’ dedi Murat.

Murat’ın ikazından sonra, Ali onu bırakıp birlikte koridorda ilerlemeye başladılar. Bu arada mücevherleri almaya çalışıyorlardı, fakat bir türlü mücevherler yerlerinin çıkmıyordu.

Yerinden çıkaramayacaklarını anlayan ikili, sonunda pes edip birbirlerine baktılar. Onlar koridorda yorgun bir şekilde bekleşirken, aileleri gecikmelerinden dolayı tedirgin olmuş sağa sola haber gönderip onları aramaya çıkmışlardı.

Murat ve kuzeni, geri dönünce aileleri onlara kızmış olsalar da anlattıklarından dolayı onları affetmişlerdi. Çünkü Murat ve kuzeninin babası, öyle bir yerin varlığını duymuş ama gidip araştırmamışlardı. Bu yüzden dolayı da onları affetmişlerdi.

‘Baba’ dedi Murat ‘orada elmaslar bulduk, ama gücümüz yetmediği için onları çıkaramadık’

‘Hadi gidelim Baba’ dedi Ali, babasının kolundan tutup çekiştirerek.

‘Tamam, dur çekiştirme’ dedi Ali’nin babası.

Kuzenler kendi ailelerini ikna ettikten sonra hep beraber buldukları yere geldiler.

Murat ve Ali’nin babası, daha önce duyduğu, fakat hiç gelmedikleri yeri görünce ağızları bir karış havada kaldı. Bu yüzden birbirine bakarak oraya daha önce niye gelmedik diye hayıflanıyorlardı.

‘Ahmet’ dedi Murat’ın babası ‘hatırlamıyor musun? Babamız buraya gelmemizi men etmişti’ dedi, elmaslardan gözlerini ayırmayarak.

Babalarını dinleyen Murat ve Ali:

‘Ama neden men ettiler ki?’ diye soru sordular merak içerisinde.

Bu soru üzerinde babaları, bilemiyoruz ki diye cevap verdiler.

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5

hikaye, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, fantastik, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, hikaye kitabı, hikaye kitapları, hikaye örnekleri, fantastik hikaye örnekleri.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu