Dini HikayelerMurat Canpolat

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 51. Bölüm

Dini Hikaye

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 51. Bölüm

Çetin, görevini yerine getirememenin üzüntüsünü yaşarken numarası belli olmayan bir telefondan mesaj geldi. Mesajda şöyle yazıyordu:

‘Polisin içindeki muhbiriniz yakalandı. O yüzden artık sonunuz geldi. Bundan sonra kaçacak delik arayın… İmza: Maskeli Adam’

Çetin, bu mesajı görünce yüzünden bin parça düştü. İşte, şimdi sonumuz geldi, diye düşündü. O, bunları düşünürken Sinan Bey onun düşünceli halini gördü.

Onun ne düşündüğünü merak eden Sinan Bey, yanına gelerek:

‘Ne düşünüyorsun öyle. Yoksa verdiğim emri yerine getiremediğinden dolayı mı üzülüyorsun’

‘Hayır, efendim’ dedi Çetin ve korka korka mesajı da ona gösterdi.

Sinan Bey, bu mesajı görünce hiddetlenerek:

‘Bu maskeli adam artık çok oldu. Sana verdiğim görevi yerine getirmen belki bizi bu adamdan kurtarabilir. Şimdi, yanına Kaya’yı al ve verdiğim emri yerine getirmeden de geri dönme’

Çetin, Kaya’yı da yanına alacağını da duyunca yüzünü ekşiterek:

‘Sinan Bey, Kaya’yı yanıma vermeseniz iyi olur. Çünkü ona güvenmiyorum. O yanımızda işe başladıktan sonra işlerimiz ters gitmeye başladı. O yüzden de ona güvenmiyorum’

Sinan Bey, sinirlenerek:

‘Sen, benim emirlerime karşı mı çıkıyorsun’ dedi ve elini kaldırarak tokat attı. Ardından; ‘Sana ne emrediyorsam onu yap. Ha bu arada ben de sizinle geleceğim’ dedi sinirle.

‘Peki, efendim siz nasıl isterseniz’ dedi ve emri yerine getirmek için Kaya’nın yanına gitti. Kaya o sırada ele geçirdiği kriptolanmış kutuyu açmaya çalışıyordu. Çetin’in odasına gelmesiyle az kalsın kutuyu görecekti.

Çetin, odaya girdikten sonra ona sertçe:

‘Hadi hazırlan gidiyoruz’ dedi ve ağza alınmayacak sözler söyledi.

Kaya, Çetin’in sertçe ifadesinden ve ağza alınmayacak sözlerinden sonra:

‘Odama girip edepsizce konuşmanı kabul edemem. Ayrıca şunu da bil ki kötü söz sahibinindir’

Çetin, yine ters ters konuşarak:

‘Sen geldikten sonra işlerimiz ters gitmeye başladı. O yüzden sana güvenmiyorum. Ayrıca senden hoşlanmıyorum’ dedi sinirle.

Bu sefer de Kaya, sertçe konuşarak:

‘Sizin beceriksizliğinizi üzerime atamazsın’ dedi o da sinirle.

Çetin, tekrar kötü konuşarak Kaya’ya bir yumruk attı. Onun yumruğunu eliyle karşılayan Kaya, hızlıca onun kolunu yana çevirerek odasından dışarı attı.

Gürültüleri duyan Sinan Bey onların yanına gelerek:

‘Size ne oluyor ki kavga ediyorsunuz. Biliyorsunuz ki benim yanımda kavga edilmesinden hoşlanmam. Kavga edenleri de ne yaptığımı bilirsiniz’ dedi ve onları ahıra hapsetti. Birkaç gün onları orada tuttuktan sonra dışarıya çıkardı ve onlara:

‘Bundan sonra benim yanımda kavga edenlere ne yaptığımı öğrenmişsinizdir’ dedi ve onlara hazırlanmalarını söyledi. Onlar hazırlanıp gelince:

‘Şimdi şehre gidip bana ihanet eden ailemi arayacağız. Ardından Süreyya Hanım’ın avukatını bulacağız. Bu emirlerimi yerine getirmeden geri dönmeyeceğiz’ dedi Sinan Bey, bağıra bağıra konuşarak.

Kaya, Sinan Bey’in sözlerinden sonra içine acı düştü, ama bunu belli etmedi.

Kaya, Sinan Bey ve Çetin arabanın içinde giderken gizlice bilinmeyen numaradan Hülya’ya mesaj attı. Mesajda şunlar yazıyordu.

‘Hülya Hanım, babanız sizi bulmak için elinden gelen her şeyi yapacak. Onun için dikkatli olun. İmza Maskeli Adam’

Yazar: Murat Canpolat

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu