Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 2. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Yetim Mustafa” 2. Bölüm

Hikaye, Bir gün, ondan büyük çocuklar onu aralarına almış dalga geçiyorlardı. Mustafa, konuşamadığı için kendini savunmakta aciz kalıyor, bundan dolayı kendini savunamıyordu. Bundan dolayı da sağına soluna bakınıyor, kendini kurtaracak birini arıyordu. Gözleri sağı solu tararken anne kokusunu duyduğu Hatice’nin geldiğini gördü.

Hatice, onu dayak yerken görünce hiddetli bir şekilde bağırdı “dağılın” Onun sesini duyan çocuklar, Mustafa’yı oracıkta bırakıp korkudan sağa sola kaçıştılar.

Hatice, çocukların çok sevdiği, ayrıca çok da korktukları bir kadındı. Derdi, tasası olan onun yanına gelirdi. Bu yüzden de herkes tarafından çok sevilirdi. O da çocukları çok sever herkesin başını okşardı. Özellikle de Mustafa’yı çok severdi. Onu ayrıca çok sevmesinin sebebi ise konuşma özürlü olduğundan dolayıydı.

Hatice onu kurtardıktan sonra naif bir şekilde başını okşadı ardından ona:

“Ah be oğlum bir konuşsan derdini anlatsan” dedi hüzünlenerek. Onun şefkati karşısında Mustafa ağzından anlamsız sözler çıkararak Hatice’ye sarıldı. Ardından gözyaşları sel oldu aktı.

“Ağlama yavrum, ağlama” dedi Hatice onun ağlaması karşısında “Ben her zaman yanındayım”

 Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4
Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Öğretici Kısa hikayeler, 2. sınıf kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim

MURAT CANPOLAT

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu