Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 4. Bölüm

Hikaye

Hikaye, Tahsin Bey’in yaşı neredeyse 70’e dayanmıştı. Bu mertebelere gelene kadar ezmediği kimse kalmamıştı. En son ezdiği kişi ise Cansel’in büyük kızı ve sevdiği adamdı. Şimdi ise küçük kızıydı.

Lisenin son dönemlerine doğru, küçük kızda değişiklik olmaya başladı o somurtkan kız gitmiş yerine gülen şen şakrak bir kız gelmişti. Üstelik birde süsüne püsüne önem vermeye başlamıştı bu durum uzun bir zaman daha devam edince babası çalışma odasına çağırarak:

‘Kızım bu sıralar sende değişiklikler görüyorum. Söyle bana yoksa bir sevdiğin mi var’ dedi tok bir ses tonuyla. Onun sözleri kızın yüzünü kızarmasına sebep olmuş, Bu yüzden de kafasını yere eğmişti.

Onun susup kafasını yere eğdiğini gören Tahsin Bey:

‘Kızım sustun Yoksa…’ dedi, bu sözü hem hayret hem de tehdit edercesine konuşmuştu.

‘Şey baba’ dedi, kız lafı ağzında geveleyerek.

‘Anlaşıldı anlaşıldı’  dedi babası Tahsin Bey, sert bir ifadeyle ardından eliyle işaret ederek kızının gitmesini istedi.  O, çıkınca telefonunu eline alarak birilerini aradı karşısındaki kişi telefonu açınca:

‘Şahin Sana bir işim düştü’ deyince Şahin sitemli bir şekilde:

‘Zaten sen işin düşmedikçe aramazsın’ dedi.

Onun sözleri karşısında Tahir Bey:

‘Haklısın Sevgili dostum Bundan dolayı senden özür dilerim’ dedi

‘Dostum senden özür dilemek’ son sözünü üstüne basarak söylemişti Şahin Bey. Çünkü biliyordu ki arkadaşı hiç bir zaman özür dilemezdi. ‘Hadi söyle yine ne istiyorsun’

‘Kızım son zamanlarda çok değişti. Onu bu kadar değiştiren sebebi araştırmanı istiyorum. Kızımı bu kadar değiştiren sebebin ne olduğunu araştırıp bul, bulabilirsen beni memnun etmiş olursun’ dedi Tahir Bey.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4 5
Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Öğretici Kısa hikayeler, 2. sınıf kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu