Korku HikayeleriMurat Canpolat

Korku Hikayeleri: “Bir İntikam Uğruna” 1. Bölüm       

Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri: “Bir İntikam Uğruna” 1. Bölüm       

Hikaye, Korku Hikayesi, Dehşet Hikayesi, Korkunç Hikayeler, Büyülü Hikayeler, Hikaye Okumak.

Bir kızı sevmiştim. Öyle güzel ve neşeliydi ki onu görünce yelkenleri suya indiriyordum. Ben, ona karşı bütün ilgimi gösteriyordum ama o bana ilgi göstermeyi bırak, beni görünce yüzünü ekşitiyordu.

Uzun yıllar onun bana ilgi göstermesini bekledim. Bir gün aldığım bir haberle beynimden vurulmuşa döndüm.  O güzel kız, hiç sevmediğim hatta nefret ettiğim biriyle nişanlanmıştı. Bu duruma öyle içerlemiştim ki her ikisinden de intikam almak için planlar yapmaya başladım. Yaptığım planlar ters tepmiş sevdiğim kız benden iyice uzaklaşmıştı, hatta nefret eder hale gelmişti.Bu yüzden yüzüne bakamaz hale gelmiştim.

Onun benden nefret ettiğini bildiğim halde onu aklımdan çıkaramıyordum.

Benim O’a sırılsıklam aşık olduğumu bilen arkadaşım bir gün bana “Atakan, madem ki bu kızı seviyor ve onu istiyorsun, o zaman bir büyücüye gitsene, hatta benim bir tanıdığım böyle biri var. İstersen seni ona götürebilirim” dedi. Onun sözlerinden sonra “Senin bu dediğin olmaz. Çünkü büyü yaptırmak günahtır” dedim ve onu geri çevirdim.

Arkadaşımın sözlerinin üstünden bir hafta geçmişti ve o sözler aklımdan uçup gitmişti.Evde eksikler olduğu için alışverişe çıktım. Eksiklerimi almış marketten çıkıyordum ki onları gördüm. Sarmaş dolaş, birbirlerine sarılmışlar dolaşıyorlardı. O sevmediğim adam beni görünce gevrek gevrek güldü. Ardından bana “Ne haber inek, – İnek lâkabı çok çalıştığım için verilmişti  – Sen ders çalışırken ben kızı çoktan kaptım” dedi ve sesli bir şekilde güldü. O gülünce bana nispet yaparmış gibi sevdiğim kız da güldü. Onlar bana gülünce sanki başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi oldum. Bir yandan çok üzülürken bir yandan da çok kızmiştım ve bu kızgınlıkla nefretim  daha da artmıştı.  Onlar güle güle yanımdan geçerlerken ben artık kararımı vermiştim. Evet, tahmin ettiğiniz gibi arkadaşımın tanıdığı büyücüye gidecektim.

Elimdeki poşetleri eve bıraktıktan sonra hemen arkadaşımı aradım ve beni o büyücüye götürmesini istedim. Arkadaşım “Tamam, ben seni arayacağım” deyip telefonu kapadıktan sonra onun aramasını bekledim. Bu bekleyişim fazla sürmeden arkadaşım geri döndü ve büyücünün bizi ertesi gün beklediğini söyledi. Aldığım bu haber üzerine çok sevinmiştim. Sevinmesine sevinmiştim, ama içime de bir huzursuzluk çökmüştü.

Ertesi gün olduğunda arkadaşım, beni alıp o büyücüye götürdü. O büyücüyü ilk gördüğümde doğrusu korkmuş ve niyetimden vazgeçmek üzereydim, fakat onların sarmaş dolaş halleri gözümün önüne gelince, büyücüye tamam dedim ve ayırma büyüsü yaptırmasını istedim.

Bu arada biraz o büyücüden bahsedeyim. O atmış yaşlarında bir kadındı. Sağ ayağı sol ayağından kısaydı ve bundan dolayı baston kullanıyordu. Gözünün biri yoktu. Ağzı yamulmuş gibiydi. Yüzü oldukça çilliydi ve ağız kokusu mide bulandırıcıydı. Saçları ise yok denecek azdı.

O büyücü kadın beni dinledikten sonra  istediğim şeyi yapabileceğini söyledi. Fakat bunun pahalıya mal olacağını ve bu işin geri dönüşü olmayacağını da söylemeyi ihmal etmemişti.

İçimi öyle bir intikam duygusu kaplamıştı ki her şeyi yapmaya hazırdım. İntikam duygusunun beni kötülüğe ittiğini biliyordum ama kendime de engel olamıyordum. Bu yüzden de o büyücü kadının isteklerini kabul ettim. Ona yüklü bir miktar vererek ne yapılması gerektiğini sordum. O da bana kız ve erkeğin saç telini getirmem gerektiğini söyledi.

Bu isteklerden sonra oradan arkadaşımla beraber çıktık, ama büyücü kadının isteklerini nasıl yerine getirecektim. Uzun müddet düşündükten sonra onları takip etmeye karar verdim. Onlar hangi kuaföre gidiyorlarsa onları bulmalı ve oralardan saç teli almalıydım. Bu niyetle yola çıktım.

1.Bölüm Sonu

Yazan – Murat Canpolat

Hikayenin Bölümleri

1 2 3

Hikaye, Korku Hikayesi, Dehşet Hikayesi, Korkunç Hikayeler, Büyülü Hikayeler, Hikaye Okumak, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu