Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 13. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 13. BÖLÜM

Selim, annesi ile konuştuktan sonra dışarıya çıktı. Niyeti biraz hava alıp geri dönmek, annesiyle kalın muhabbetini devam ettirebilmekti. Uzun zamandır nefes darlığı çekiyordu. Nefes darlığı yüzünden de zaman zaman daralıyor, hava almak için dışarıya çıkıyordu. Kendisine geldikten sonra geri dönüyordu. Ayrıca yürümek kendisine oldukça iyi geliyordu.

Bir müddet yürüdükten sonra deniz havasını almak için, derin bir nefes alıp verdi ve ardından etrafına bakındı. Kimsecikler yok gibi görünüyordu etrafında. Çok az insan vardı, olanlar ise ya banklara oturmuşlar ya da hafif tempo koşuyorlardı. Onları izlerken uzaktan bağırış çağırışların geldiğine duydu. Sesin nereden geldiğini anlamak için oraya yöneldiğinde, adamın birinin küçük kız çocuğunu sürüklemeye çalıştığını gördü. Kız çocuğu direniyor, o ise çekmeye çalışıyordu. Annesi ise bir taraftan adama direniyor, bir taraftan da ‘Rafet yapma, görmüyor musun kız korkuyor. Hem sen nasıl babasın ki kızını korkutmaya yelteniyorsun’ diyordu. Kadının çaresizce bağırması onu daha da çok meraklandırmış, onlara doğru yaklaşmasını sağlamıştı. Yaklaştıkça da onları daha da net görüyordu. Ayrıca kadının sesi sanki tanıdık gibi geliyordu. Evet, evet ses tanıdıktı. Arabası ile kendisini çarpan ve hastaneye götüren kadındı.

‘Hey ne oluyor orada’ dedi Selim. Bunu söylerken öyle bağırmıştı ki onun sesini duyan herkes balkona çıkmışlardı.

Firuze, canının acısından gelenim kim olduğunu fark edemiyor, habire ‘Rafet, ne olur kızımı bırak’ diyordu.

Reşat, adamın sertçe seslenmesinden sonra kızı bırakmış ona dönmüştü. O, kendisini durduran adama öyle öfkelenmişti ki önce küfür attı. Ardından ona:

‘Canına susamamışsan çekil yolumdan’ diye tehdit etti.

Bu tür tehditlere pabuç bırakacak bir tipi yoktu Selim’in. Söz konusu kadın ve çocuklar olunca hiç kimse onu tutamazdı. Sonucunun ne olacağını düşünmeden, karşısındaki kişiyle kavga eder ve zulüm altında olan kim varsa onları kurtarmaya çalışırdı.

‘Sen, nasıl insansın ki bir kadına ve çocuğa zulüm ediyorsun’ dedi ve sert bir şekilde adama bir kafa attı. Aldığı kafa darbesi ile geriye doğru sendeleyen Reşat, kısa sürede kendini toparlayarak Selim’e doğru hamle yaptı. Bu hamle karşısında Selim, kendini koruyarak onun karnına sıkı bir yumruk attı.

Reşat, onun kolay lokma olmayacağını anlayınca geri çekilerek:

‘Bana karşı gelme cesaretini nereden buluyorsun, hem de bu kırık kolunla’ dedi, karşındaki rakibini küçümsercesine. Ardından ıslık çalarak adamlarını çağırdı. Onlar gelince de:

Bakalım şimdi ne yapacaksın’ dedi, sinsice gülerek.

‘Tek kolumla bile, sizinle baş ederim. Çünkü sizden korkmuyorum’ dedi Selim.

‘Ya, demek korkmuyorsun. Öyleyse korkuyu öğretelim o zaman’ dedi Reşat, ardından adamlarına işaret ederek Selim’in etrafını sardılar.

Onların üzerine geldiğini gören Selim

‘Gelin bakalım, gelin de dünyanın kaç bucak olduğunu göstereyim’ dedikten sonra üzerine gelen ilk adamı kafa atıp yere serdi. İkinci geleni sağlam koluyla boynuna hızlıca vurarak çekilmesine sebep oldu. Üçüncüsü bıçak çekip ona doğru sallayarak gelirken, dördüncüsü ise elindeki sopayı sallayarak geliyordu.

‘İki adamımı alt etmeyi başardı. Bakalım, şimdi ne yapacaksın’ dedi Reşat kahkaha atarak.

Selim, üzerine gelenlere odaklandığı için Reşat’ın sözlerini duymuyordu. Bıçakla üzerine geleni yere eğilerek ondan kurtuldu ve arkasına dönerek kolundan tuttu. Ayağıyla arkasına vurarak yere serdi. Bu arada onunla uğraşırken elinde sopa olan fark etmemişti. Onun fark etmediğini gören adam, hızlı bir şekilde sopayla Selim’in sırtına vurarak bayıltmıştı.

O, baygın bir şekilde yerde yatarken Firuze ve kızı, kavgayı ayırmak ve Reşat’ı başlarından def etmek için ellerinden geleni yapmışlardı. Fakat bu, onun daha da çok azgınlaşmasına sebep olmuştu.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu