Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; Ayşe İle Mustafa 8. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Ayşe İle Mustafa 8. Bölüm

Şey, annem! Annem, bakıma muhtaç, benden başka bakacak kimsesi olmadığı için onu bırakamıyorum. O yüzden istemeyerek de olsa teklifinizi geri çeviriyorum’

Onun son sözleri başta Mustafa ve babasını hem şaşırtmış hem de üzmüştü.

Ayşe konuşmasını bitirip kalkacakken Mustafa onu durdurarak:

‘Ayşe, beni böyle bırakıp gidersen beni hayata tamamen küstürmüş olursun’ dedi kendini acındırarak.

‘Mustafa, hayat küsmeye değmez, kaldı ki benim gibi birine. Belki bir başkası karşına çıkacak onu seveceksin. Belki o seni hayata tutunmana daha çok vesile olacak’

Mustafa, ona sus dercesine işaret yaparak:

‘Ayşe, seni ilk gördüğümden beri aklımda hep sen vardın ama yanımda değildin. Senin boşluğunu bir başkasıyla denedim ama olmadı. Onlar da zaten hep alay edip durdular. Bu yüzden de hayata küstüm, ta ki sen tekrar karşıma çıkana kadar’ dedi sulu gözlerle ‘Ayşe, tekrar karşıma çıkmışken ne olur beni tekrar o acılara gark etme’

Ayşe, bu sözlerden sonra yumuşamış gardını indirmişti.

‘Peki, öyleyse gelin beni usulünce annemden isteyin’ dedi güler yüzle, ardından da müsaade isteyerek yanlarından ayrıldı.

Mustafa, oldukça mutlu olmuştu. Artık onu anlayacak, alay etmeyecek birisi vardı. Fakat bu mutluluğu sürekli mi olacaktı işte o meçhuldü.

Ayşe, yanlarından ayrılırken fark etmemişti ama onu uzaktan izleyen birileri daha vardı.

O, evlerine yaklaştıkça takip edildiğinin farkına varmış Mustafa’nın kendini takip ettiğini zannetmişti. Bundan dolayı da arkasını dönerek:

‘Mustafa’ dedi bir kaç kez, ama ne bir ses vardı ne de bir seda. Sanki o ses bir anda durmuştu.

Neydi kendisini takip eden, bir dost muydu düşman mıydı, işte bunu bilemiyordu.

Ayşe, evine geldiği zaman nefes nefese kalmıştı. İçeriye girdiğinde ise gördüğü manzara oldukça korkutucuydu. Evin içi darmadağınıktı.

Gördüğü manzara karşısında şaşıran Ayşe:

‘Anne, anne neredesin, bu evin hali ne böyle?’ dedi, endişeli bir şekilde.

‘Kızım, kızım oturma odasındayım’ dedi annesi, bunu derken sesi hırıltılı çıkmıştı.

Ayşe, annesinin seslenmesinden sonra adımlarını hızlandırarak annesinin yanına vardı. O sırada annesi yerde cenin pozisyonunda yatıyordu.

‘Anne, ne bu hal yoksa hırsız mı girdi?’ dedi Ayşe, annesini yerden kaldırarak.

‘Buldular, buldular bizi kızım’ dedi annesi inleyerek.

‘Kim, kim buldu bizi’

‘Onlar, onlar buldu’

‘Onlar kim anne, açıkça konuşsana’

‘Kanlılarımız buldu bizi?’

‘Ne diyorsun anne, ne kanlısı?’

‘Kızım, şimdi bunların sırası değil’ dedi annesi, daha sonra halıyı kaldırdı. Halının altında bir kapak vardı. Kapağı sert bir şekilde kaldırarak açtı. Açtığı yerden aşağıya doğru da merdivenler vardı.

‘Anne, burası da ne?’

‘Kızım, şimdi sırası değil. Çabuk gir şuraya yoksa yakalanacaksın’ dedi ve kızının aşağıya doğru inmesini izledi. Ardından da kapağı kapatıp üzerine de halıyı örttü. Tam düşündüğü gibi az sonra kanlıları çıkagelmişti.

Murat Canpolat

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5 6 7 8

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, aşk hikayesi, aşk öyküsü, bizim hikaye, uzun hikaye, kısa hikaye, hikayeler, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu