Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi Okuma “ZÜLALİM” 4. BÖLÜM

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi Okuma “ZÜLALİM” 4. BÖLÜM

Aşk Hikayesi Okuma; Bir hafta sonra Yeşim Hanım, hakkında çıkan dedikodulara artık dayanamamış ve istifa etmek zorunda kalmıştı. Onun istifasından sonra Zülâl, onun yerine geçmiş işlerden dolayı başını kaldıramaz olmuştu. Bu yüzden de nişanlısı Taner’le ilgilenemez olmuştu. Taner, ise üzerine atılan iftiradan kurtulabilmek için gece gündüz kafa patlatıyor, iftirayı kimin atmış olabileceğini bulmaya çalışıyordu. Çalıştıkça da başına ağrılar giriyordu.

Aradan iki ay geçtikten sonra genel müdürün geleceği duyumu alınmış herkesi büyük bir telaş almıştı. Herkeste bir telaş varken asıl telaşı Taner yaşıyordu. Çıkan dedikodular genel müdürün kulağına da gitmiş olmalı ki buraya geliyor, diye düşünmeye başlamıştı.

Genel müdürün gelmesine bir hafta kala müdür onu odasına çağırarak:

‘Aptal herif, senin yüzünden herkes zan altında kaldı’ dedi, elindeki kâğıdı sallayarak ‘bak, marifetini görüyor musun? Elimdeki bu yazı bugün geldi. Gelen yazıya göre herkese soruşturma açılmış’ dedi, kâğıdı Taner’e doğru fırlatarak.

Taner, duydukları karşısında başından aşağıya kaynar sular dökülüyor gibi olmuştu. Bu yüzden elleri titreyerek yerdeki kâğıdı aldı ve okumaya başladı. Yarıya kadar okuduktan sonra:

‘Müdür Bey, bir fotoğraf yüzünden soruşturma açılmış olamaz. Hem o olayda benim hiçbir suçum yok, her ne kadar suçsuzluğumu kanıtlayamamış olmasam da’ dediğinde müdür onu susturarak:

‘Sadece o olsa iyi’ dedi, sinirli bir şekilde ‘yazının tamamını oku. O zaman ne olduğunun anlarsın’

Müdürün ikazından sonra yazıyı sonuna kadar okuyan Taner, renkten renge girerek:

‘Hayır, bu olamaz. Kasada açık olmaması için defalarca kontrol edip öyle işimi bitiriyorum’ dedi, yutkunarak.

Müdür, iyice kızarak:

‘Aptal, bu nasıl kontrol etmek ki hem senin kasanda diğer kasalarda açık çıkıyor. Diğer kasalar sana bağlı değil mi? Onları hiç mi kontrol etmiyorsun? Yoksa zimmetine para mı geçiriyorsun?’

‘Müdür Bey, bu çok büyük bir itham’ dedi Taner, sesli bir şekilde ‘Ömrümde boğazımdan tek bir lokma bile haram geçmedi, geçmeyecek de. Hem ortada bir delil olmadan beni böyle bir şeyle nasıl itham edebilirsiniz?’

‘Onu bunu bilmem’ dedi müdür, umarsızca ‘Bir hafta içerisinde ya işleri düzene koyarsın ya da seni işten çıkarmak zorunda kalırım. Zaten bu konuda bana baskı uyguluyorlar’

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, aşk hikayesi, aşk öyküsü, bizim hikaye, uzun hikaye, kısa hikaye, hikayeler, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu