Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; Ayşe İle Mustafa 1. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Ayşe İle Mustafa 1. Bölüm

Aşk Hikayesi; “Anne, arkadaşlarımla buluşmak için dışarıya çıkıyorum” dedi Ayşe.

“Tamam, kızım yalnız fazla oyalanma” dedi annesi, “İlaçlarımı alacağım zaman mutlaka burada ol. Biliyorsun tek başıma bir iş yapamıyorum” Aşk Hikayesi

Ayşe, tatlı bir eda ile “Benim tatlı annem, seni hiç muhtaç eder miyim?” dedi. 

Annesiyle konuştuktan sonra çok sevdiği kırmızı ayakkabılarını giydi. Ardından sessizce kapıyı açtı. Annesini rahatsız etmemek için öyle yavaş hareket ediyordu ki ayak sesleri bile duyulmuyordu.

Ayşe, evden çıktıktan sonra arkadaşlarıyla çay içmek için otobüse bindi. Yirmi dakikalık bir yolculuktan sonra arkadaşlarıyla buluşacağı yere vardı. Onlarla bir müddet sohbet etti. Onlar sohbet ederken bir çift göz de onları izliyordu. Hep beraber sohbet etmişler ve vaktin nasıl geçtiğini anlayamamışlardı. Ayşe, bir ara saatine baktı ve vaktin çok geçtiğini ve annesinin ilaç saatinin geldiğini anladı. Bu yüzden arkadaşlarına:

“Arkadaşlar, sohbete daldığımızdan eve geç kaldım. O yüzden kalkmalıyım” dedi ve arkadaşlarıyla vedalaştı. O vedalaşıp evine giderken onları izleyen göz de onunla beraber gidiyordu.

Acaba kimdi o adam, niçin arkadaşlarından birini değil de Ayşe’yi izliyordu. O bir katil miydi? Yoksa bir hırsız mı? Yoksa alacaklı olan birisi miydi? Ama bu olamazdı. Çünkü onlar hali vakti yerinde olan kişilerdi. Ayşe, otobüsten indiğinde takip edildiğinin farkına varmış, bu yüzden de adımlarını hızlandırmıştı. İzini kaybettirmek için elinden geldiği kadar sağa sola girmeye çalıştıysa da olmuyor, ondan kurtulamıyordu. Bu arada kalbi küt küt atıyor, elleri ayakları uyuşuyordu.

Murat Canpolat

Hikayenin Bölümleri

1 2

 

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, aşk hikayesi, aşk öyküsü, bizim hikaye, uzun hikaye, kısa hikaye, hikayeler, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu