Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 8. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 8. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri; “Oğlum, koluna ne oldu?” dedi annesi, Selim’e:

“Hiiç anne! Sadece ufak bir kaza”

“Oğlum, nasıl bir kaza ki kolun alçıya alınmış” dedi annesi.

Annesinin sözlerinden sonra Selim, başından geçen her şeyi anlattı.

Oğlunu dinleyen annesi

“Oğlum, artık bu inadından vazgeç. Eğer vazgeçmezsen bir gün sevdiklerini kaybedersin” dedikten sonra iç geçirerek “Senin baban da aynıydı. O İnadı yüzünden kardeşlerine küstü ve o küslükle vefat edip bu dünyadan ayrıldı”

“Aman annee sende mi! Bugün kime rastladıysam aynı şeyleri söylediler” dedi Selim, bıkkın bir şekilde. Daha sonra konuyu değiştirmek için “Anne, siz babamla nasıl evlendiniz?” diye sordu.

Annesi, bu soru üzerine yüzü kızardı. Annesinin bu durumunu sezen Selim, annesinin yüzünden eliyle makas alarak:

“Benim utangaç annem, sorduğum soruyla seni sıkıntıda bıraktıysam özür dilerim”

“Oğlum, bizim zamanımızda evlenme konusu açıldığında yüzümüz kızarırdı. Evlenen kadın saygı ve utancından kocasının ismini söylemezdi. Şimdikiler gibi aşk evliliği yapılmazdı. Birbirlerini severek evlenen çok nadir görülürdü. Erkekler ne derse desin gıkımız çıkmazdı. Hatta çocuklarımızı büyüklerimizin yanında sevemezdik. Bazen öyle olurdu ki evlenecek olan çiftler birbirlerini düğünde görürlerdi. Birde bizim zamanımızda boşanma çok az olurdu. İnsanlar birbirlerine saygılıydı. Bir iş olduğu zaman herkes birbirlerine yardımcı olurdu” dedi annesi iç geçirerek.

“Anne utandığını biliyorum ama yine de merak ediyorum. Sen babamla nasıl evlendin. Hatta onu gördüğünde ne hissediyordun?” diye sordu Selim.

“Oğlum, biz babanla kaçarak evlendik” deyince Selim, duyduklarına inanamamış gibi annesinin yüzüne baktı. Annesi, onun bu tutumuna gülümseyerek karşılık verdi.  Ardından ona “Oğlum, baban çok inatçıydı demiştim ya, onun inatçılığından dolayı biz kaçarak evlenmek zorunda kaldık”

“Nasıl yani?” dedi Selim. Zira annesinden bu sözleri ilk defa duyuyordu.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu