Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 14. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 14. BÖLÜM

‘Firuze bak’ dedi Reşat, ‘Adamın kolu nasıl kırıldıysa diğer kolunu da ben kıracağım ve bunu zevkle yapacağım. Ardından da kızımı alıp buralardan gideceğim ve sen de bizi hiçbir zaman bulamayacaksın. Tıpkı senin bana yaptığın gibi’

‘Hayır’ dedi ki Firuze, ‘kızını, sen görmek istemedin. Görmek isteseydin şimdiye kadar gelir görürdün’ dedi yerde kıvranarak.

‘Sen, nasıl babasın’ dedi kızı ‘senin gibi bir baba olmaz olsun’ dedi gözyaşları içerisinde.

Kızının sözleri Reşat’ı sakinleştirmek yerine iyice kızdırmıştı. Bu yüzden de kızının saçlarını tutarak:

‘Halime beni kızdırma. Zira annenle işim bittiğinde baş başa kalacağız.  O zaman bakalım böyle konuşabilecek misin?’ dedi kızın yüzüne tokat atarak.

Kızı, yediği tokadın etkisi ile bir süre sersemlemişti. Bu yüzden de sersemliği geçene kadar sessiz kalmıştı. Sersemliği geçince de babasına:

‘Baba, benim adım Halime değil, Handan anlıyor musun Handan. Sen annemi ezebilirsin ama beni asla. Yaşım küçük olmasına rağmen, yüreğim o kadar büyük ki, o yürekte herkesle baş edebilirim’ dedi diklenerek.

Babası, kızının son sözlerinden sonra iyice sinirlenmiş, onu ayakların altına alarak vurmaya başlamıştı.

O, vurdukça kızı ‘Anne beni kurtar’ diyor feryat ediyordu.

Onun feryadını duyan Firuze, ağlayarak Reşat’ın ayaklarına sarılarak:

‘Reşat dur, o senin kızın. Ona şimdiye kadar babalık yapmasan bile, o senin kızın’ dedi, yerde çırpınarak.

‘Şimdi mi aklına geldi kızım olduğu’ dedi Reşat, ardından kızını bırakıp yanına gitti ve ona tekme atmaya başladı.

‘Baba, ne olur anneme vurma’ dedi kızı ‘Tamam seninle geleceğim ve her istediğini yapacağım. Yeter ki anneme vurmayı bırak’ bunu söylerken yere yatmış bir şekildeydi ve ağzından burnundan da kan geliyordu.

Reşat, kızının elinden tutup giderken Selim, kendine gelmiş ayağa kalkmıştı.

‘Sen nasıl babasın ki kızını bile ağlatıyorsun’ dedi sinirli bir şekilde.

Onun, hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalktığını gören Reşat:

‘Ooo! Sağlam adama benziyorsun. Bir başkası olsaydı çoktan kendinden geçmişti veyahut ölmüştü’ dedi tıslayarak. Ardından onun yanına gidip alçıda olan koluna hızlıca bir yumruk attı. Selim, aldığı bu darbe ile tekrar geriye düşüp inlerken Reşat, pis pis gülmüştü

‘Reşat dur, Allah aşkına dur, tamam kızım seninle gelecek’ dedi Firuze, hüzünlü bir şekilde.

Reşat, Firuze’nin yalvarırcasına söylenmesi üzerine Selim’i bırakarak onun yanına gitti ve boğazını sıkmaya başladı.  Bir müddet sıktıktan sonra onu bıraktı. Firuze Can havliyle öksürürken Reşat, kızının yanına giderek onu çekiştire çekiştire annesinin yanına getirdi. Ardından annesine:

‘Kızına bak Firuze’ dedikten sonra kızının kolundan tutarak ‘Şimdi kızımı alıp gidiyorum. Eğer onu görmek istiyorsan vereceğim adrese gelirsin. Yok, gelmem diyorsan o da senin bileceğin. Ha şunu da söyleyeyim. Vereceğim adrese gelmezsen eğer, o zaman kızını ölmüş bil’ dedi ve kızın alıp gidecekken Selim, tekrar ayağa kalkarak onu durdurdu.

‘Onları bırak ve git. Yoksa…’ dedi elini yumruk yaparak:

‘Yoksa ne’ dedi Reşat burnundan soluyarak:

‘Polise şikâyet ederim’ dedi büyük bir kararlılıkla.

Polis lafını duyan Reşat, yüksek sesle gülerek:

‘Sen kimsin ki polise şikâyet ediyorsun. Hem polisler bana ne yapabilir ki. Beni tutuklamak için kaç sefer yanıma gelmelerine rağmen bir delil bulamadıkları için çekip gittiler. Şimdi de sen kalkmış polise şikâyet ederim diyorsun’ dedikten sonra Selim’in üzerine yürüyerek ona yumruk atacakken, Selim onun elini tutarak:

‘Bu sefer olmaz’ dedi ve geri çekilerek döner bir tekme attı. Beklemediği bir darbe alan Reşat, olduğu yere yığıldı kaldı. Yere yığıldığını gören adamları Selim’in üzerine gelmeye çalışırken, o gelen her darbeyi savuşturarak adamların her birini etkisiz hale getirdi. Onlar yerde debelenirken o sırada polisler gelmiş hepsini yakalamışlardı.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14 15

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu