Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 12. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 12. BÖLÜM

Fatih’in çekip gitmesinden sonra ağlaya ağlaya üstünü başını giyinip çıktı. Ne yapacağını bilemeden resepsiyona indi. Tam otelden çıkacaktı ki resepsiyon görevlisi onu durdurdu. O, Ceyda’ya pis pis baktıktan sonra:

‘Hanımefendi otel parasını ödemediniz’ dedi sert bir şekilde. Bunu duyan Ceyda inanamamış bir şekilde:

‘Ne parası hem Fatih, otelin parasını ödedim demişti. Yoksa… sözünü daha fazla tamamlayamadı. Çünkü otel görevlisinin sinsi sinsi gülmesini görmüştü.

Otel görevlisi hınzır bir şekilde güldükten sonra ona:

‘Fatih Bey’in otel parasını ödediğini mi zannediyorsunuz. O sadece senin gibi kızları kullanır, kenarı atar. Ben de bu durumdan faydalanırım. İstersen benim odama gidelim, orada otelin parasını ödersin.

Otel görevlisinin sözleri onun derinden ürpermesine sebep olmuştu. Bundan dolayı otel görevlisine hızlıca bir şekilde tokat atarak:

‘Namussuz adam, senin gibi insanlar olmaz olsun’ dedi.

Otel görevlisi yediği tokatın etkisinden kurtulduktan sonra:

‘Şimdi ben mi namussuz oldum. Asıl namussuz sen ve senin gibiler. Sizin gibilerin para için yapmayacağı şey yoktur. Para için her şeyinizi satarsınız” dedi ve masaya hızlıca vurarak ‘Ya şimdi otelin parasını ödersin ya da bulaşıkları yıkamak zorunda kalırsın’ dedi Kesin bir ifade ile.

Resepsiyon görevlisinin kesin ifadesi, Ceyda’nın korkmasına sebep olmuş geri geri gitmesine engel olamamıştı.

Koltuğa yıkılmış, her şeyini kaybetmiş ve korkmuş bir şekilde oturmuştu Ceyda. Ondan sonra otel görevlisine bulaşıkhanenin nerede olduğunu sordu. Zira cebinde otel parasını ödeyecek miktarda parası yoktu. Bu yüzden de bulaşıkları yıkamaya mecbur kalmıştı.  Bulaşıkları yıkadıkça başına gelenleri düşünüyor, gözyaşı döküyordu. Bulaşıkları bitirmişti, ama kendisi de bitmişti. Yorgun bir şekilde tam otelden çıkacaktı ki görevli onu tekrar durdurdu.

Görevinin kendisine durdurmasına iyice sinirlenen Ceyda:

‘Ne var ne istiyorsun? Beni başka işlerde de mi kullanacaksın. İstersen beni burada işe al, çalışayım ha!’ dedi, kaşlarını çatarak.

‘Hayır’ dedi görevli ‘Sadece şunu bilmeni istedim, bu otel Fatih Bey’in oteli. Bir insan kendi oteline neden para ödesin ki deyince Ceyda, kulaklarına inanamamış bir şekilde

‘Nee! Bu otel onun mu? Ama bu nasıl olur? Hâlbuki o, bana kimsenin bilmediği bir yer demişti’

‘Evet’ dedi görevli ‘Burayı kimse bilmiyor. Hatta ailesi bile bu otelin oğullarına ait olduğunu bile bilmiyor. Bu şekilde de senin gibi paraya tamah eden kızları kandırarak gönül eğlendiriyor’ dedi Ceyda’yı tekrar kızdırarak.

Duydukları karşısında iyice kızan Ceyda:

‘Sizi şikâyet edeceğim’ dedi görevlinin yakasından tutarak.

‘Kime şikâyet edersen et’ dedi görevli ‘hiçbir şey ispat edemezsin. Hem sen kimsin ki Fatih Bey ile başa çıkacaksın’ dedi ve Ceyda’yı yaka paça otelden dışarıya attı.

Paraya tamah edip Fatih’in rüzgârına kapılmıştı Ceyda. Bundan dolayı da en değerli varlığını kaybetmişti. Şimdi ne yapacak, nereye gidecekti. Hamile haliyle annesinin yanına da dönemezdi. Selim’e gidip derdini anlatsa belki o anlardı. Çünkü o çok merhametliydi. Kendisine sahip çıkardı. Hamile haliyle kendisini kabul ederdi ama kendisi bu durumu kabullenemezdi.

Kafasındaki bin bir türlü düşüncelerle deniz kenarına vardı. Ardından oradaki masalardan birine oturdu. Kafasını ellerinin arasına aldı. Bir müddet öylece durduktan sonra gözyaşları içerisinde koşarak denize atladı.

Murat Canpolat

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu