Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 35 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 35 Bölüm

Aşk Hikayesi

Salih, içerinin güzelliğine bakarken Ayşe ona:

‘Salih abi, seni görmek beni o kadar mutlu etti ki bir bilsen’ dedi yılların verdiği hasretle ‘abi, seni görünce bir anda geçmişe gittim sanki. Sizin bahçenizde saklambaç oynadığımız günler aklıma geldi’ dedi.

Salih, onun sözlerinden sonra gülümseyerek:

‘Evet, sahi o ağacın üzerinden nasıl kurtulmuştun? Yılların verdiği yorgunlukla unutmuşum’ dedi kafasını kaşıyarak.

‘Abi, o gün beni arayıp bulamayınca büyüklerimize haber vermişsiniz. Büyüklerimiz benim kaybolduğumu duyunca telaşlanıp onlarda sizinle beraber beni aramışlar. Sonunda akşama doğru beni bulmuştunuz ama ağacın tepesinden indirmek ne mümkün. Kendi çabalarınızla indirmek mümkün olmayınca itfaiyeyi çağırmıştınız ve sonuçta beni oradan aşağıya indirmiştiniz’ dedi Ayşe, gülerek.

Salih, Ayşe’yi dinleyince o da gülerek ona:

‘Evet, şimdi hatırladım. İtfaiye seni oradan kurtarınca korkudan yüzün bembeyaz kesilmişti. Ağlamak istiyordun ama ağlayamıyordun.  Biz, senin korktuğunu anlayınca korkunu gidermek için sana sarılmıştık’

‘Evet, abi bende hatırladım. Siz bana sarılınca korkum bir anda geçmişti. Ondan sonra da bir daha o ağacın yanına bile yaklaşmamıştım’ dedi Ayşe gülümseyerek.

Onlar konuşurken Salih’in telefonu çaldı. Arayan Türkan’dı. Onun aradığını görünce Ayşe’ye ‘Türkan arıyor’ deyip telefonu açtı ve alo dedi.

Telefonda onun dedikleri karşısında yüzü kıpkırmızı kesildi. Ağzından sadece ‘Büşra’ diyebildi.

Yaşlı adam ve Ayşe, onun yüzünün birdenbire değiştiğini görünce birbirlerine baktılar ve daha sonra ne oluyor dercesine Salih’in yüzüne baktılar.

Salih, onlara hiçbir şey demeden hızlıca oradan uzaklaştı.

********

Türkan, aldığı bir haber üzerine bir hışımla holdingden çıktı. Aldığı haber kendisini bayağı üzmüştü. Bu yüzden yol boyu arabanın içinde ağladı durdu. Şimdi ne diyecekti Salih abisine, onu koruyamadığı için. Ya ona bir şey olursa, o zaman nasıl yüzüne bakardı.

Bu düşüncelerle hastaneye vardı. Kayıt odasında Büşra’nın nerede olduğunu sordu. Oradaki görevli ameliyatta olduğunu söyleyince doğruca oraya gitti. Ameliyathanenin oraya geldiğinde telefonunu eline aldı. Bir müddet ne diyeceğini kafasında tarttıktan sonra telefonu açtı.

Salih, telefonda duyduğu haberden dolayı adeta dünyası başına yıkılmıştı. Arabasını deli gibi sürüyordu. Öyle sürüyordu ki kaza yapması muhtemeldi. Neyse ki hastaneye ulaşması çok sürmemişti.

O da tıpkı Türkan gibi kayıt odasında Büşra’nın ne durumda olduğunu sordu. Oradaki görevli ameliyatta olduğunu söyleyince koşarak oraya gitti.

Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22

23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu