Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 12. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 12. Bölüm

Geri geldiklerinde herkes şaşırmış bir şekilde onlara bakıyorlardı. Onların şaşkın bakışlarını gören 4. Mehmet, tebaasından birine:

‘Neden öyle bakıyorsunuz?’ diye sordu.

Tebaasından olan o kişi sorulan bu soru üzerine:

‘Padişahım, iki gündür ortalıkta yoktunuz. Siz ortada olmayınca yeniçerilerin bazıları II. Süleyman’ı başa geçirdiler. Her ne kadar o istemese de devletin bekası için ister istemez bu işi kabul etti’ dedi, başını yere eğerek.

‘II. Süleyman şu an nerede?’ dedi 4. Mehmet

‘Padişahım, o şu an sarayda devlet işleriyle ilgileniyor’

‘Tamam, gerisiyle ben ilgilenirim’ dedi ve eliyle adama gitmesini söyledi. O gittikten sonra 4. Mehmet, Yasin’e dönerek:

‘Evlat, ister benimle gelir, benden sonra yerime geçecek olan padişahı görürsün. İstersen geri dönebilirsin. Kararı sana bırakıyorum’

‘Padişahım, elbette ki görmek isterim’

Padişah, Kara Hasanzade Hüseyin Ağa ve Yasin aralarında konuştuktan sonra hep beraber saraya gittiler. Saraya geldiklerinde saray çalışanları ve diğerleri başlarıyla selam veriyor geri çekiliyorlardı. En son saray odasına geldiklerinde II. Süleyman arkası dönük olduğu için onu görmemiş, bu yüzden istifini bozmadan işlerini yapıyordu.

Padişah, onun istifini bozmadığını görünce hafifçe öksürdü. Birkaç defa daha öksürdükten sonra:

‘Süleyman’ dedi sesli bir şekilde.

  1. Süleyman, arkasını dönmeden:

‘Ne istiyorsun, hem sen nasıl olurda padişahın karşısında saygısızlık yaparsın’ dedi, ters bir ifadeyle.

‘Süleyman’ dedi, 4. Mehmet bir daha yüksek sesle.

Aynı söz tekrarlanınca II. Süleyman ‘Ne istiyorsun be adam’ dedi ve arkasını döndü. Döner dönmez 4. Mehmet’le göz göze geldi.

  1. Süleyman onu görür görmez ayağa kalkarak:

‘Hünkârım, istemeden beni bu makama getirdiler’ dedikten sonra özür dileyerek geri çekildi.

  1. Mehmet, yerine geçtikten sonra:

‘Halka böyle mi hitap ediyorsun’ dedi sert bir ifadeyle.

‘Hünkârım, hata ettim. O yüzden özür dilerim’

‘Süleyman, özür dilemen bir şey değiştirmez. Ses tonunu ve üslubunu değiştirmeden halkın sana itaat etmeni bekleyemezsin. O yüzden üslubunu en kısa sürede değiştir’ dedi, 4. Mehmet.

  1. Mehmet, orada konuşmasını kesip Yasin’e dönerek:

‘Evlat, sizin evde şimdiye kadar yaşayamadığım huzuru yaşadım. O yüzden sana çok teşekkür ederim. Umarım bundan sonra yine görüşürüz’ dedi ve onu yolcu etti.

Yasin, saraydan çıktıktan sonra aleti 2021 yılına getirdi ve düğmesine bastı. Birkaç saniye sonra kendi zamanına gelmiş, keşmekeşin içine girmişti.

‘Padişah 4. Mehmet’le zaman geçirirken kardeşim Nuri tamamen aklımdan çıktı. İnşallah durumu iyidir’ dedi kendi kendine. Ardından otobüse binip hastaneye gitti. Hastaneye geldiğinde kardeşim dediği Nuri’nin çok büyük bir tehlike atlattığını, bundan dolayı yoğun bakıma alındığını öğrendi.

Olay şöyle gelişmişti…

O ve Padişah 4. Mehmet kendi zamanına döndükten bir kaç saniye sonra doktor kılığına girmiş kanlıları Nuri’nin odasına girmişler ve ses çıkmasın diye yastıkla boğmaya çalışmışlar. Tam o sıra hemşirelerden biri oradan geçmekteymiş ve onları görmüş. Görür görmez de hemen müdahale etmiş. Kanlıları bir süre hemşireyle boğuşmuşlar ama onunla baş edemeyeceklerini anlayınca kaçıp uzaklaşmışlar. Kaçarken de hemşireye ateş etmişler. Silahtan çıkan kurşun hemşireyi sıyırdıktan sonra Nuriye isabet etmiş, böylece tekrar ameliyat olmak zorunda kalmış.

Yasin, Nuri’nin yoğun bakımda olduğunu öğrendikten sonra, onu ameliyat eden doktorun yanına gitti. Doktorun odasına girmeden evvel derin bir nefes aldı ve verdi. Ardından kapıya tıklatarak içeriye girdi.

‘Doktor Bey’ dedi Yasin güler yüzle ‘Nuri’nin durumu nasıl?’

‘Durumu şu an stabil’ dedi doktor, ‘Bu geceyi atlatabilirse sabah kendine gelmeye başlar. Yalnız, kendine geldiğinde buralarda daha fazla kalmasın. Zira burada kaldıkça onu rahat bırakmazlar’

‘Haklısın doktor bey. Hele bir kardeşim iyileşsin, bir çaresine bakacağım’

Bir kaç gün sonra…

‘Hastaneden çıkıyorum, ama ya yine öldürmeye kalkarlarsa?’ dedi Nuri.

‘Merak etme’ dedi Yasin ‘Bu kan davasını bitirmenin zamanı geldi. O yüzden şimdi moralini düzelt ve benimle gel’

‘Nereye gidiyoruz?’ dedi Nuri, merak içerisinde.

‘Bu kan davasının ilk çıktığı zamana gidiyoruz. Umarım bu kan davasını başlamadan bitirmiş oluruz’

‘Ne yani şimdi 200 sene öncesine mi gidiyoruz’ dedi Nuri, heyecanla.

‘Evet’ dedi Yasin, arkadaşının yüzünü güldürmek için.

Sıra gelmişti arkadaşını sıkıntıdan kurtarmaya. Onu sıkıntısından kurtaracaktı ama nasıl, işte onu bilmiyordu. Bu bilinmezlikler içerisinde otobüs bileti aldılar. Birkaç saat otobüs yolculuğundan sonra Nuri’nin yaşadığı şehre geldiler. Olayın geçtiği köye gitmek için de minibüse bindiler. Köye yakın bir yerde minibüsten indiler. Böyle yapmalarının sebebi ise köyden birileri ile karşılaşmamaktı. Karşılaşmaları durumda geçmişe gitmeden işlerinin orada bitiverme ihtimali vardı. O yüzden böyle davranmışlardı.

Nuri, yıllar sonra köyüne gelmenin verdiği heyecanla:

‘Köyüm ne güzelmiş’ dedi ve içinden ah çekerek ‘Şu kan davası olmasaydı, köyümden ayrılmak zorunda kalmazdım. Hem benim ne işim vardı İstanbul gibi büyük şehirlerde. Ben köy çocuğuyum, başka bir yerde yapamam’ dedi üzüntüyle.

Yasin, onu teselli ettikten sonra aleti 200 sene evveline getirdi ve kırmızı düğmesine bastı. Birkaç saniye sonra 1721 yılına gelinmişti. Şimdi asıl sorun, olayın 1721 yılında mı gerçekleştiği ya da bir kaç yıl daha evvelinde mi gerçekleştiğiydi. Kafasında ki bu sorular birkaç saat sonra netleşecekti.

‘Ne güzelmiş dedelerimin yaşadığı zaman’ dedi Nuri, etrafta ki ormanlık alana bakarak ‘Bizim yaşadığımız zaman da bu ormanların eseri bile yok. Zamanında köylüler yakacak diye ağaçları kese kese orman namına bir şey bırakmamışlar’

‘Aynen kardeşim, benim de gözlerim kamaştı. Hele şu temiz hava var ya her şeye değer’

Murat CANPOLAT

1 – Bölüm için TIKLAYINIZ

2 – Bölüm için TIKLAYINIZ

3 – Bölüm için TIKLAYINIZ

4 – Bölüm için TIKLAYINIZ

5– Bölüm için TIKLAYINIZ

6– Bölüm için TIKLAYINIZ

7– Bölüm için TIKLAYINIZ

8– Bölüm için TIKLAYINIZ

9– Bölüm için TIKLAYINIZ

10 – Bölüm için TIKLAYINIZ

11 – Bölüm için TIKLAYINIZ

12 – Bölüm için TIKLAYINIZ

13 – Bölüm için TIKLAYINIZ

Fantastik Hikaye, hikaye, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, fantastik, hikayeler, hikaye örneği, hikaye örnekleri, hikaye okuma, hikaye okumak,  hikaye arşivi, zaman, zamanda yolculuk, Frenk, mağara, zaman yolculuğu, İstanbul, kısa hikaye, uzun hikaye, hikayeler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu