Murat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 16. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 16. BÖLÜM

Bölüm 8

Selim, sedye ile ambulansın içine taşınan hastayı görünce adeta buz kesildi. Onu gördükten sonra ne ileri gidebiliyor ne de geriye. Sadece ‘Ceyda, Ceyda’ diyebiliyordu.

Onun buz kestiğini gören Firuze, iki kollarından tutup sarstıktan sonra ona:

‘Selim bey, kendinize gelin’ dedikten sonra ‘Öyle buz kestiğinize göre ambulansa taşınan hastayı tanıyorsunuz’

Onun sorusu üzerine Selim ‘Evet’ dercesine başını salladı. Ardından ambulansın şoförüne dönerek hastanın hangi hastaneye gittiğini sordular. Ambulans şoförü ……. Hastanesine gittiklerini söyleyince Selim, Firuze’ye dönerek:

‘Firuze Hanım, beni ….. Hastanesine götürebilir misiniz?’ diye sordu. Bu soru üzerine Firuze:

‘Evet, ama o kim?’ diye sordu.

‘Önce arabaya binelim. Yolda giderken her şeyi anlatırım’ dedi, Selim sakin ve kalın bir ses tonuyla.

Konuşma burada sonlanmış, arabaya binmişlerdi. Ambulans önde onlar arakada hastaneye kadar yol aldılar. Hastane önünde arabayı uygun bir yere park ettikten sonra ambulansla gelen hastanın nerede olduğunu sordular. Oradaki görevlilerden hastanın nerede olduğunu öğrendikten sonra hızlıca oraya gittiler.

Ceyda, o sırada kendine gelmiş ne oluyor dercesine etrafına bakınıyordu. O, şaşkın bir şekilde etrafına bakınırken doktor güler yüzlü bir şekilde hastanın yanına geliyordu.

Doktor, Ceyda’ya bakarak:

‘Geçmiş olsun, umarım bundan sonra bir daha intihara kalkmazsın’ dedi ve geri dönüp gidecekken tekrar geri döndü ve ona bakarak ‘Ha bu arada bebeğin sağlık durumu da oldukça iyi’ dedi ve onların şaşkın bakışları arasında arkasını dönüp diğer hastalarla ilgilenmeye başladı.

Bebek lafını duyan Ceyda, utanç içerisinde elleriyle yüzünü kapayıp hıçkırıklara boğuldu. O ağlarken Selim, Firuze ve Fatih birbirlerine bir müddet baktıktan sonra Selim dayanamayıp Ceyda’ya:

‘Ceyda, anlat bakalım nedir bu bebek meselesi ve bu bebeğin babası kim?’ dedi sert bir ifadeyle.

Onun bu sorusu Ceyda’yı daha çok üzmüştü. Onun durmayacağını anlayan Firuze, kolundan tutarak:

‘Sakin olun Selim Bey, görüyorsunuz hastanız şu an anlatacak durumda değil. Hele bir kendine gelsin o zaman sana her şeyi açıklayacaktır’ dedi naif bir ifadeyle.

‘Bu nasıl olur ya, hem benimle nişanlanıp evlenmek için her şeyi yapıyor, diğer taraftan bilmem kimle çocuk yapıyor’

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14 15 16

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu