Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 7. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Yetim Mustafa” 7. Bölüm

Hikaye; Yetim Mustafa, bakıcı kadının evinden kaçmasına kaçmıştı ama şimdi ne yapacaktı, ne kalacak yeri ne de yatacak yeri vardı. Yetimhanede iken bakıcı kadının evindeyken dayak yiyordu ama hiç olmazsa kalacak yeri vardı. Bundan dolayı kaçtığına pişman olmuştu. Ama artık geri dönemezdi. Çünkü hem kaybolmuş hem de yetimhanenin yerini bilmiyordu.

Artık yorulmuş köprü altında yatmak zorunda kalmıştı. Gece yarısı derin bir uykudayken birileri tarafından uyandırıldı. Onu uyandıranlar 13-14 yaşlarında bali çeken gençlerdi. Gençlerden biri Mustafa’nın yüzüne pis pis bakarak:

‘Ooo yeni biri düşmüş’ dedi ardından sesli bir şekilde kahkaha attı.

O gülerken diğeri:

‘Kalk bakalım, burası bizim, burada bizden başkası kalamaz’ dedi bağırarak. Ardından Mustafa’nın yakasından tutup tartakladı. O sırada oradan geçen bir polis aracı olmasa onu orada öldürebilirlerdi.

Polis aracını gören çocuklar Mustafa’yı oracıkta bırakarak kaçıştılar. Polisler onu yaralı bir şekilde görünce hemen durdular. Ardından araçtan aşağıya inip onun yanına doğru gittiler.

Polislerin kendisine doğru geldiğini gören Mustafa:

‘Ne olur yardım edin’ dedi kısık bir sesle

Onun yaralı olduğunu gören polislerden biri:

‘Yavrum seni bu hale kim getirdi’ dedi babacan bir tavırla. Onun sorusu üzerine Mustafa:

‘Bali çeken çocuklar diyebildi’ titrek bir sesle. Ardından kendinden geçti ve bayıldı. Onun bayıldığını gören polisler 112 acil servisi aradılar. Ambulans gelince de hep beraber hastaneye gittiler.

Acil serviste kendine gelen Mustafa, başından geçenleri anlatınca, hastane yetkilileri yetimhaneye haber verdiler. Yetimhanede onunla ilgilenen Hatice, Mustafa’nın bulunduğunu haber alınca gözyaşları içerisinde hastaneye koştu. Oraya gelince Mustafa’nın nerede kaldığını hastane personelinden sordu. Hastane personelinden biri bilgisayarına bakarak onun yerini tarife etti.

Hatice, merdivenleri ikişer üçer adımlarla çıkarak Mustafa’nın odasına geldi.  O sırada Hemşire, Mustafa ile ilgileniyor, halini hatırını soruyordu. Mustafa, hemşirenin şefkatle kendisine yaklaşması karşısında kendini tutamayıp ağladı. Ardından başından geçen her şeyi anlattı. Olanları duyan hemşire de dayanamamış ağlamıştı. Hatice odaya girdiğinde hemşire:

‘Benim güzel yavrum. Sen neler çekmişsin böyle’ diyordu.

Mustafa, Hatice’nin geldiğini görünce sustu. Çünkü konuştuğunun bilinmesini istemiyordu.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 

1 2 3 4 5 6 7 8

Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim,

MURAT CANPOLAT

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu