Dini HikayelerGazâli'den HikayelerKıssadan Hisse

Ümmetimden Bir Kimse, Bana Bir Salavat Getirse

Ümmetimden Bir Kimse, Bana Bir Salavat Getirse

salavatHz. Peygamberimizden (S.A.V.) şöyle rivayet edilmiştir:

— Ümmetimden bir kimse, bana bir salavat getirse, Cenabı Hak bir melek halk edip, o salavatı benim kabrime getirerek: «Ya Rasûlallah! Fülan şehirde, fülan mahallede bir kimse sana bu salavatı getirdi.» der. Ben de, var o kimseye 10 kerre salavat getir, yarın mahşer gününde hesabsız ve azabsiz olarak cennete dahil olsa gerektir derim. O melek daha sonra semaya yükselerek, Hak Celle ve Âlâ Hazretlerine o kimsenin bir kerre salavat getirdiğini arz eder. Cenabı Hak da:

— «Var o kuluma 10 kerre salavat getir.» buyurur. Eğer 10 kerre salavat getirdiğini haber verirse, Hz. Allah o kulunu cehennem azabından halâs ederek cennet ile müjdeler. Ve o salavat-ı şerifenin harfleri sayısınca bir melek yaratır ki, 360 başı ve o kadar yüzü, ağzı ve dili olduğu halde, kıyamete kadar tesbîh u takdîs okuyarak sevabını o kimseye bağışlarlar, buyurdu. (Sallallahu Aleyhi ve Âlittayyibîn’et-Tâhirîne, Ecmaîn)

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hz. Ömer Peygamber efendimiz (sav) in Huzuruna gelir Ya Rasulullah seni Nefsimden sonra okadar çok seviyorum ki deyince Peygamber efendimiz (sav) Ya Ömer beni nefsindende çok sevmedikçe bana tam iman etmiş olmazsın der Hz Ömer üzülerek huzurdan çekilir sonra Tekrar Huzuruna geldiğinde Ya Rasulullah seni Nefsim dende çok seviyorum deyince tebessüm ederek şimdi bana Tam İman etmiş oldun buyurmuş.. Ya Rasulullah Hz Ömer Nefsimden sonra seni çok seviyorum dediğinde Ya Ömer Beni Nefsindende çok sevmedikçe Bana Tam iman etmiş olmazsın Nefsindende çok sevmedikçe buyurmuştun Ümmetinin hali Ya nice olacak Ya Rasulullah Dünyanın telaşina zevkine sefasını kapılıp giden Ailesinden eşinden dostundan sonra seni hatırlamayı en sona bırakan Ümmetinin hali ya nice olacak Ya Rasulullah senin emirlerini yerine getirmekten aciz olan Ümmetinin hali ya Nice olacak Ya Rasulullah Dindeki Namaz ın yeri Vücuttaki Başin yeri gibi oldugunu olmazsa olmaz oldugunu bildiğimiz halde uygulamaktan aciz bahanelere sığınan şeytanın Vesfesine kapılıp giden Ümmetinin Hali Ya nice olacak Ya Rasulullah
    Bi kıssa Hz Önerin Nefsimden de çok seviyorum dediğinden peygamber efendimiz Sav şimdi bana tam iman etmiş oldun dedigi yere kadarGerisi bnm yorum İnşallah yanliş birsey söylememişimdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu