Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 5. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Yaşlı bakkal ve kızı onun durumunu öğrendikten sonra ona bakan doktorun odasına gittiler, kapıyı çaldılar. Usulca içeriye girerek kendilerini tanıttılar.

Yaşlı bakkal, ‘Doktor bey, buraya Ferit Akar’ın durumunu öğrenmeye geldik‘ dedi.

Onları dinleyen doktor:

‘Ferit Akar’ı yıllardır tanırım. İlk tedaviye geldiğinde daha 12 yaşlarındaydı. Yanında anne ve babası vardı ve çok mutlu görünüyorlardı. Fakat bugün olduğu gibi solgun ve dalgındı. Tedaviye başlandıktan birkaç yıl sonra ailesini trafik kazasında kaybettiğini öğrendim. Anne ve babasından başka bir akrabası olmadığı için onu yanıma aldım ve eğitimini üstlendim. Okuyup mühendis olana kadar, elimi onun üzerinden çekmedim. İşe girince de kendine ayrı bir ev tutmak istediğini söylediğinde bile ona karşı gelmedim’ dedi doktor gözleri yaşararak.

Yaşlı bakkalın kızı, doktorun sözünü keserek:

‘Özür dilerim doktor bey sözünüzü kestiğim için, ama bir şeyi bilmek istiyorum’

‘Söyle kızım’ dedi doktor ‘bilmek istediğiniz nedir?’

‘O, yani Ferit Bey’in hastalığı neydi ki yıllardır onu tanıyorsunuz?’ dedi kız.

‘Karaciğerinde sorun var’ dedi Doktor ‘Durumunun daha da kötüye gitmesinden endişe ediyorum. O yüzden en kısa sürede karaciğer nakli yapılması gerekiyor, ama bugüne kadar uygun bir karaciğer bulamadık maalesef. En ufak bir üşütmede bile hemen kendinden geçiyor ve şimdi olduğu gibi yoğun bakıma kaldırılmak zorunda kalıyor’

Ferit’in durumunu öğrenen kız:

‘Doktor Bey, eğer bir faydam olacaksa karaciğerimi ona verebilirim’ dedi, hiç tereddüt etmeden.

‘Umudumuz yok, ama belki sizin karaciğeriniz ona uyum sağlar’ dedi doktor. Ardından kızın babasına baktı. O,  evet derse kızının karaciğerinin uyumlu olup olmadığını kontrol edecekti.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

3- Bölüm

4- Bölüm

5- Bölüm

6- Bölüm

hikaye, öykü, aşk hikayesi, aşk öyküsü, hikaye okuma, hikaye arşivleri, hikaye ödevi, hikaye örnekleri, gerçek aşk, bakkal, kısa hikaye, bizim hikaye, uzun hikaye, hikaye örneği, hikaye kitabı, hikaye kitapları, Romantik aşk hikayeleri, Duygusal aşk masalları, Yaşanmiş aşk hikayesi, Dünyanın en acıklı aşk hikayesi, Yasak aşk hikayesi, Duygusal aşk masalları Kısa, Aşk hikayesi kısa, Muhteşem aşk hikayesi,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu