Ağlatan HikayelerMurat Canpolat

Duygusal Hikaye “Ali ve Annesi” 8. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye: “Ali ve Annesi” 8. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye, ‘Bundan benim neden haberim olmadı, şimdiye kadar’ dedi Ali, sert bir ifade ile.

‘Özür dilerim’ dedi kâhya ‘Geldiğiniz günden beri bir sürü sorun ile uğraştınız. Bu arada, bu mahsuller de aklımdan çıkmış’ dedi utana sıkıla.

Onun utanmasını gören Ali:

‘Tamam, Turan Efendi anladım, bundan dolayı kendini mahcup hissetme’ dedi onu teselli etmek için. Ardından ona ‘Senden son bir şey daha istiyorum. Ondan sonra serbestsin’ dedi şefkatli bir şekilde.

Kâhya başını kaldırarak:

‘İsteğiniz nedir efendim?’ diye sordu Ali’ye.

Ali, kâhyanın omzuna şefkatle dokunarak:

‘Ambardaki mahsulü köylülere dağıt, ardından etraftaki köylerde durumu olmayan kim varsa onları öğren, mahsulden geri kalanları da onlara dağıtalım. Bu işte sana yardımcı olması için muhtarla görüşeceğim. Bakalım bu işin altından nasıl kalkabiliriz’

Ali, muhtarla konuşup kilerdeki bakliyatları gereken yerlere verdikten sonra rahatlamış bir şekilde evine vardı. Gerekli eşyalarını topladıktan sonra kâhyasına baktı, kâhyası oldukça mahzun ve üzüntülü görünüyordu. Onu o şekilde görünce:

‘Turan Efendi ne oldu?  Niçin öyle hüzünlüsün?’ diye sordu. Bu soru üzerine Turan Efendi:

‘Beyim, ömrüm hep bu evde geçti. Babaanneniz, her ne kadar kötü bir insan da olsa yıllarca ekmeğini yedim. Bu yüzden ona minnettarım. Bir de size çok alıştım, bu yüzden de sizden ayrılmak bana zor geliyor’ dedi.

‘Turan Efendi, bende sizi bir baba gibi sevdim. O yüzden ayrılmak bana da zor geliyor’ dedikten sonra duraksadı. Bir müddet öylece durduktan sonra ‘istersen benimle gelebilirsin Böylece annemi hep beraber aramış oluruz’

Yazan – MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9

acıklı hikaye, Ağlatan Hikayeler, ağlatan öykü, çocuk masalları, duygusal hikaye, Duygusal Hikayeler, duygusal öykü, hikaye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, Hikaye Okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayeler oku, hikayelerimiz, Kısa Hikayeler, kısa masallar, masal, Masal Oku, masal okuma, masallar oku, Öykü, öykü oku, Hüzünlü hikayeler kısa, Kısa Dramatik hikayeler, Zor hayat hikayeleri, Duygusal Hikayeler uzun, Anne Hikayeleri duygusal, Yaşanmış hayat hikayeleri, Unutulmayan hayat hikayeleri, Duygusal masallar kısa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu