Düşündüren-Eğitici HikayelerKısa Hikayeler

“En İyi Haber” Hikayesi

“En İyi Haber” Hikayesi

 

Hikaye Oku: Arjantinli ünlü golf oyuncusu Robert de Vincenzo, yine bir turnuva kazanmış ve ödülü ile birlikte kameralara poz verdikten sonra soyunma odasına gitmeye hazırlanıyordu. Kulüp binasından çıkıp arabasına doğru yürürken yanına bir kadın yanaştı. Elinde bir resim vardı. Kızının çok hasta ve ölmek üzere olduğunu ve kendisinin de hiç parası olmadığını anlattıktan sonra golfçüye yardım edip edemeyeceğini sordu.

Kadının anlatış tarzı ve hikâye De Vincenzo’yu derinden etkilemişti. Hemen cebinden bir çek yaprağı ve bir kalem çıkarttı ve turnuvadan kazandığı paranın önemli bir kısmını çekin üzerine yazarak kadına uzattı. “Umarım, bebeğinin iyi günlerini görürsün!” diye temenni etti.

Ertesi hafta golf kulübünde öğle yemeği yerken golf derneğinin bir görevlisi yanına geldi ve “Otoparkta görevli çocuklar bana geçen hafta turnuva maçından sonra bir kadının sizin yanınıza gelerek sizinle konuştuğunu söylediler.” Dedi. De Vincenzo “Evet” anlamında başını salladı.

Görevli “Maalesef size kötü bir haberim var. O kadın bir sahtekârmış. Hasta bir çocuğu yok. Sizi fena kandırmış” dedi.

De Vincenzo “Yani ortada ölümü bekleyen bir çocuk yok, öyle mi?” diye sordu.

“Hayır, yok.” Diye görevli cevapladı.

Bunun üzerine De Vincenzo “Yaşasın!” dedi sevinçten kahkaha atarak, “İşte bu, bu hafta duyduğum en iyi haber!”

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu