Ağlatan HikayelerMurat Canpolat

Duygusal Hikaye “Ali ve Annesi” 10. Bölüm

Duygusal Hikaye

 

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye; Turan amca’ dedi Ali, heyecanla ‘Sanki annemin ve kardeşimin kokusunu alıyorum’

‘Evlat, annenin kokusunu alman elbette ki doğal bir şey’ dedi Turan efendi ‘Çünkü anne kokusu, doğuştan gelen ve ömür boyu süren bir koku. Hele de sizin gibi birbirlerine bağlıysalar, o zaman daha da çok hissederler birbirlerinin kokusunu’

Şehir, sanki kendisine ‘Gel annen ve kardeşin burada’ diye bağırıyor, insanlar bile ona bakarlarken annen ve kardeşin benim diye bakıyorlardı.

Şehrin içinde biraz yürüyüp karınlarını doyurduktan sonra annesinin kaldığı kadın sığınma evine geldiler. İçeriye girdiklerinde annesinin kokusunu daha da çok hisseder gibi oluyordu.

İkisi beraber doğruca müdürün odasına gittiler ve ne için geldiklerini anlattılar. Onları dinleyen müdür Ali’ye doğru dönerek:

‘Annen, senin geleceğini çok iyi biliyormuş ki, buradan gitmeden evvel sana bir mektup bıraktı ve buradan ayrıldı’ dedi.

Ayrılma lafını duyan Ali, üzülmüştü. Kadın sığınma evine ne umutla gelmiş ne bulmuştu. Fakat mektubu duyunca umudu az da olsa artmıştı.

‘Nee, mektup mu?’ dedi Ali, şaşırmış bir şekilde.

‘Evet’ dedi müdür. Ardından çekmecesini açarak içinden mektubu çıkardı. Mektup, aradan yıllar geçtiği için sararıp solmuştu. ‘İşte mektup’ dedikten sonra mektubu Ali’ye uzattı.

Ali, mektubu alırken heyecandan eli öyle titriyordu ki mektup elindeyken neredeyse yere düşecekti. Kâhya onu sakinleştirmese mektubu okuyamayabilirdi.

‘Evlat, sakin ol’ dedi Kâhya, bir baba edasıyla. ‘Sakin ol ki, annenin nerede olduğunu öğrenebilelim’

Onun ikazından sonra derin bir nefes alarak mektubu açıp okumaya başladı.

Yazan – MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

acıklı hikaye, Ağlatan Hikayeler, ağlatan öykü, çocuk masalları, duygusal hikaye, Duygusal Hikayeler, duygusal öykü, hikaye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, Hikaye Okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayeler oku, hikayelerimiz, Kısa Hikayeler, kısa masallar, masal, Masal Oku, masal okuma, masallar oku, Öykü, öykü oku, Hüzünlü hikayeler kısa, Kısa Dramatik hikayeler, Zor hayat hikayeleri, Duygusal Hikayeler uzun, Anne Hikayeleri duygusal, Yaşanmış hayat hikayeleri, Unutulmayan hayat hikayeleri, Duygusal masallar kısa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu