Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 43. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 43. Bölüm

Aşk Hikayesi

Gardiyanın peşinden giden Handan, ‘Yine o geldi herhalde. O geldiğine göre mutlaka önemli bir şeyler olmalı’ diyordu kendi kendine.

Evet, gelen yine gizemli kızdı. Herkesin yardımına koşan kız kimdi? Böyle davranmasının sebebi neydi ve Handanla ne ilişkisi vardı. Bu soruların cevabı ileride belli olacaktı.

*********

İkinci duruşmaya bir hafta kalmıştı. Başta Büşra olmak üzere bütün koğuşu heyecan sarmıştı. Acaba ne olacaktı? Yoksa yine mi aynısı olacaktı. Hayır, hayır yine aynısı olması imkânsızdı. Çünkü Türkan ona hapishaneden kurtulması için delil bulunduğunu söylemişti.

Artık zaman gelmişti. Büşra, polisler eşliğinde mahkeme salonuna getirilmişti. Türkan’da onun yanındaydı. Karşı tarafta yine Selen tanık durumundaydı.

Geçen sefer Tarık gelmişti ama bu sefer yoktu. Acaba o neden gelmemişti? Yoksa…

Hayır, hayır kafasında dönüp duran düşüncelerden kurtulmalıydı. İyi de olsa kötü olsa sonuçta her şey Allah Teâlâ’dandı. Eğer O (c.c.) dilemişse bir şekilde kurtulurdu. O (c.c.) dilememişse elden ne gelirdi ki.

Herkes hazır olduktan sonra hâkim gelip yerine oturdu. Önce sanık durumunda olan Büşra tarafına soruldu. Bu soru üzerine Türkan önceki duruşmada söylediğini söyledi ve sanığın tahliyesini istedi.

Hâkim, sanık tarafına sorduktan sonra bu seferde müşteki tarafına sordu. Onların avukatı da yine aynısını söyledi ve tanık olarak Selen’i dinlettirdi. O yine aynısını söyleyince Hâkim sağına ve soluna baktıktan sonra bir şeyler söyleyecekti ki Türkan onu susturdu ve:

‘Hâkim bey, kararınızı vermeden önce size söyleyeceklerim var’ deyince hâkim:

‘Buyurun, sizi dinliyorum’ dedi tok bir sesle:

‘Hâkim Bey, sanık durumunda olan müvekkilimin suçsuzluğunu kanıtlayacak tanıklar var. Müsaade ederseniz onları dinleyelim. Birde elimde sözlü bir ifade var’ dedi ve elindeki sözlü ifadeyi hâkime uzattı.

Hâkim, kendisine uzatılan kâğıdı okuduktan sonra Türkan’a dönerek:

‘Avukat Hanım, bu yazılan ifadeye göre müşteki durumda olan Tarık Bey, kendi hatası olduğunu söylüyor. Ayrıca annesinin Tanık durumunda olan Selen’i para karşılığında tuttuğunu söylüyor’ dedikten sonra Selma Hanım’a dönerek:

‘Selma Hanım, bu yazılan ifade konusunda ne dersiniz?’ deyince Selma Hanım’ın rengi attı. Ama bunu belli etmemek için hâkime:

‘Yalan söylüyor hâkim bey. Hizmetçimiz olan Selen her şeyi size bir bir anlattı’

Türkan, sabrını kaybetmeden hâkime döndü ve tanıkların dinlenmesini ikinci sefer talep etti. Bu talep üzerine hâkim:

‘Tanıklar gelsin’ dedi tok bir sesle.

Hâkimin tok sesiyle beraber iki kişi girdi içeriye. Biri Tarık diğeri ise Selen’in annesi Züleyha Hanım’dı.

Tanıkları gören Selma Hanım ve Selen ne yapacaklarını şaşırıp kaldılar. Zira o ikisi konuşursa gerçekler ortaya çıkacak ve yaptıkları plan suya düşecekti.

Asıl şaşıran Selen olmuştu. Çünkü annesi tanık olarak gelmişti. Bu yüzden de şaşırıp kalmıştı, acaba annesi ne diyecek diye. Zira annesinin hiçbir şeyden haberi yoktu.

Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler.

murat canpolat

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu