Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 5. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri

“Uzay Oyunları” Hikayesi 5. Bölüm

Karşı tarafın kaptanı bu soruya kahkahayla cevap verdi. Gülmesi bitince aniden ciddileşti ve kaptana:

‘Sam, babamın cici oğlu’ dedi, asabi bir suratla.

‘Yam, neden bize ihanet edip Sirius B gezegenine iltica ettin ha’ dedi ve yüzünü ekşiterek ‘Senin yüzünden babam yataklara düştü. Neden bunu bize reva gördün, neden?’ dedi Kaptan Sam, bağırarak:

‘Neden olacak senin yüzünden’ dedi Kaptan Yam.

Bu sözü duyan Kaptan Sam, şaşkın bir ifadeyle:

‘Benim yüzümden mi? Ama ben sana ne yaptım ki, benim yüzümden olsun?’ dedi.

‘Birde nedenini soruyor’ dedi Kaptan Yam, kızgın bir ifadeyle ‘Babam küçüklüğünden beri hep seni kolladı. Benim isteklerimi hep hiçe saydı. Hatta Gore’yi istemeye gitmemize bile izin vermedi’ dedi kızarak.

Kaptan Sam, eşinin ismini kardeşinin ağzından duyunca sinirlendi ama bunu belli etmedi.

Kardeşinin ısrarla eşinin ismini söylemesi üzerine artık sinirlerine hâkim olamadı ve ona:

‘Yam, sende biliyorsun ki biz onunla birbirimizi deliler gibi seviyorduk. Buna rağmen sen ne yaptın hep yolumuzu kestin. Benim onu sevdiğimi bile bile onu istemeye cüret ettin. Eğer babam engel olmasaydı bizi sonsuza dek ayırmış olacaktın’ dedi bağıra bağıra konuşarak.

‘Sam, babamın yüzünden hep seni kıskandım. O hep iyi ve güzel işleri sana yaptırır kötü işleri ise bana yaptırırdı. Gore’yi ilk ben görmüş ve âşık olmuştum. Ona her gidişimde beni reddediyor, ‘Bir daha karşıma çıkarsan kardeşlerime söyler seni doğduğuna pişman ettiririm’ diyordu. Hatta bunu yaptı bile. Onu en son gördüğümde kardeşleriyle beraber gelmişti. Onlar herkesin gözü önünde beni rencide ettiler. Bende bunun üzerine ondan intikam almak için her yolu denedim ama ondan yine kurtulamadım. Sevgili kardeşimle o birbirleriyle sevgili olmuşlar bana nispet eder gibi. İkinizi yan yana görünce kıskançlık damarım ve intikam alma duygum iyice arttı.  Bunun üzerine babamdan ve sizden intikam almak için Sirius B gezegenine iltica ettim’ dedi Yam.

‘Neden Gore’yi sevdiğini bana söylemedin. Söyleseydin ondan uzak dururdum’ dedi Sam.

‘Sam, ah Sam! Biliyor musun çok safsın. Eğer söyleseydim. İntikam alma duygum yok olurdu. Bende onunla beraber yok olurdum’ dedi ve bağlantıyı kesti. Bağlantı kesilir kesilmez karşılıklı ateşler başladı. Yarım saat süren çarpışmadan sonra Yam’ın gemisi büyük bir gürültüyle patlayıp yok oldu. O gemi patlarken içlerinden Yam ve birkaç mürettebat kurtulmayı başarmışlardı.

Çarpışmanın ardından Kaptan Sam, makine dairesiyle irtibata geçerek onlara:

‘Ben Kaptan Sam, bana gemi hasarı hakkında bilgi verin’ dedi tok bir sesle.

Kaptanın emri üzerine makine dairesi başkanı Som:

‘Ben makine dairesi başkanı Som, geminin bilgisayar sistemlerinden herhangi bir sıkıntı yok. Yalnız ikinci bir karşılaşmayı kaldıramayız kaptan’ dedi Som.

‘Ben atlama hızını ayarlayan Tam, atlama hızı hasar görmüş kaptan. O yüzden normal hızla gitmek zorundayız. Bu da gezegenimize zamanında ulaşamayacağız demektir’ dedi atlama hızını ayarlayan Tam.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

 

MURAT CANPOLAT

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu