Dehşet ÖyküleriKorku HikayeleriSizden Gelenler

Korku Hikayesi “Hala Güzel Miyim?”

Korku Hikayesi

Korku Hikayesi “Hala Güzel Miyim?”

Hikaye bir Japon efsanesi ve orijinal adı “watashi wa mada utsukushidesu ka ” bu Japonca ismi Türkçe diline “hala güzel miyim” olarak çevrilmiş şimdi anlatayım.

Eski Japonya’da bir samuray ve karısı yaşarmış. Samurayın karısı öyle güzelmiş ki, bu kadına bir bakan gözünü alamazmış fakat bu kadın sadakatsizmiş kocasını aldatmış. Bunu öğrenen kocası, kadının yüzünü iki taraftan kulaktan çeneye kadar kılıçla kesmiş ve kadına, “watashi wa ima utsukushidesu ka? Şimdi güzel misin?” diye sormuş o günden sonra o kadının geceleri Japonya sokaklarında dolaşıp insanlara maskesini açıp yüzünü göstererek “watashi wa mada utsukushidesu ka? Hala güzel miyim?” Diye sorduğu düşünülür, güzelsin diyenleri evine kadar takip ederek tam evinin önünde öldürür, çirkin olduğunu söyleyenleri ise tam oracıkta öldürür yani birgün Japonya’ya giderseniz, maskeli bir kadın gördüğünüzde oradan uzaklaşmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Sizden Gelenler – Zelal

hikaye, korku, korku hikayesi, korku hikayeleri, dehşet dehşet hikayeleri, korkunç hikayeler, japon hikayeleri, ölüm, katil,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu