Korku HikayeleriSizden Gelenler

Musalla Taşı

Musalla Taşı

Köyümüz, İç Anadolunun en eski köylerindendir. Köyümüzün mezarlığı, evimizin tam karşısındaydı. Komşumuzun bize, “Orada garip şeyler gördüm,.” demesi, bizi ne kadar ürkütse de inandırmıyordu. Ta ki Burak arkadaşımın sünnet gecesine kadar. Birden, arkadaşımın hediyesini evde unuttuğumu farkettim. Çevremde, geceleri garip olayların çok olduğundan bahsedildiği için fazlasıyla etkilenmiş olacağım eve gitmeye korkuyordum.  Bu korkuyla yola çıktım. Eve yaklaştığımda, bazı çığlık sesleri duymaya başladım. Musalla taşının üzerinde garip ışık büzmelerinin daire biçiminde döndüğünü gördüm ve birden at sesleri gelmeye başladı. İleriye doğru baktığımda, atın üzerine binmiş bir gelinin hızla musalla taşına doğru geldiğini gördüm. Gelin, bir süre musalla taşının etrafında dolaştıktan sonra, mezarlığa girerek ağıt yakmaya başladı. Ben, bu arada korkudan ne yapacağımı şaşırdım. Daha sonra, bir düğün alayının gelip gelini alarak oradan hızla uzaklaştığını gördüm. Ben de düğün yerine koşup olanları dedeme anlatmaya başladım. Dedem, bana inanmadı.

Ertesi sabah, mezarlığa bakmaya gittiğimde, bir gelin duvağını bir mezara bağlı olarak buldum. Bu duvağı dedeme gösterdiğimde, dedemin ağladığını ve bu duvağın savaşta, gelinken şehit olan ablasına ait olduğunu ve mezarınsa sevdiğine ait olduğunu söyledi. Bir kaç yıl sonra, Akşehir Gölü’nün taşmasıyla köyümüz sel altında kaldı. Bir daha böyle bir olay görülmedi.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. gerçeğe yakın neredeyse son yerleri ufaklığın biraz işte yoksa gerçek bence -_-

  2. Bende bazı garip ve korkunc olaylar yasadigim için inaniyorum boyle olaylara ama bu olay gercekmi bilemem….

    1. Murat gardasim cinler gercekten vardir velakin bize fiziksel bir zarar veremezler hersey bilinç altının oyunları ve biraz da uydurma Insanda kucukken olusan bole korku insani perisan ediyor
      bana inanmiyorsan internete kucuk Albert deneyi yaz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu