Çocuk HikayeleriZeynep Duru

Rüya Ormanı Hikayesi 1. Bölüm

Rüya Ormanı Hikayesi 1. Bölüm

“Mai ve Rüya Ormanı”

Uçsuz bucaksız yemyeşil çimlerin, çeşit çeşit otların, cins cins kuşların ve akasya ağaçlarının ortasında masmavi bir gölün bulunduğu bir orman vardı. Ormanın rengârenk görünümü hiç değişmezdi. Ne ağaçların üzerindeki sarı, beyaz, pembe, kırmızı çiçekler dökülür ne de yeşil çimler sararırdı. Çünkü bu ormanda mevsim hep bahardı.

Ormanda akasya ağaçlarından farklı olarak bir de limon ağacı vardı. Tek başına, öylece dururdu akasyaların yanında. Diğer ağaçların çiçekleri gibi onun da limonları hiç eksik olmazdı dallarından. Sarı dolgun limonların kokusu, renkli çiçeklerin kokusuna karışırdı. Bu ormanın adı “Rüya Ormanı” idi.

Bu ormanda bir de küçük bir kız çocuğu yaşardı. Akasyanın dalları gibi upuzun ve kıvır kıvır saçları vardı, gözleri gök mavisi, dudakları çilek kırmızısıydı. Bu kız çocuğunun adı Mai’ydi.

Mai ormanda doğmuştu, dünyaya nasıl geldiğini bilen yoktu. Orman sakinleri bir sabah limon ağacının altında bir bebek ağlaması duymuşlardı. Pembe yanaklı, tombul bir kız olan Mai’yi daha ilk gördükleri anda sevip, sahiplenmişlerdi. O günden sonra da kuşlar ve akasya ağaçları küçük kızın ailesi olmuştu. Hep birlikte bakıp, büyütmüşlerdi. Adını Mai koymuşlardı. Yaprak ve çiçeklerden elbise, dallardan, çimenlerden yatak yapmışlardı küçük kıza. Hepsi onu çok seviyordu. Mai ise en çok limon ağacını seviyor, yanından hiç ayrılmıyordu. Onu annesi gibi görüyordu.

Mai’nin Rüya Ormanı’ndaki günleri neredeyse hep aynı geçerdi. Her sabah uyandığında kuşların yatağının yanına bıraktığı yemişleri yer, ormanda dolaşıp oynar, karnı acıktığında gene yemiş toplar ve akşam oldu mu yatağına geri dönerdi. Bazen ağaçlara tırmanmak isterdi ama akasya ağacının dikenlerinden dolayı bunu yapamazdı. Limon ağacına da tırmanmaya çekinirdi. Çünkü onun dalları çok narindi. Kırmaktan korkardı.

Kuşlar Mai’nin tek arkadaşıydı. Renk renk, boy boy, değişik tonlarda cıvıldayan yüzlerce kuşla beraber geçerdi günleri. Birlikte büyümüş, onlarla birlikte keşfetmişti Rüya Ormanı’nı.

Zaman geçti ve Mai çok güzel bir genç kız oldu. Gökkuşağı renkli saçları ve gökyüzü gibi gözleriyle ormanda yaşayan tüm canlılar kendisine hayrandı.

Zeynep Duru

Hikayenin Diğer Bölümlerini Okumak İçin

  1. Bölümü Okumak için TIKLAYINIZ
  2. Bölümü Okumak için TIKLAYINIZ
  3. Bölümü Okumak için TIKLAYINIZ
  4. Bölümü Okumak için TIKLAYINIZ
  5. Bölümü Okumak için TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu