Skip to main content

Oz Büyücüsü Hikayesi XII. Bölüm; “Kötü Cadı”

Oz Büyücüsü Hikayesi XII. Bölüm; “Kötü Cadı” Hikaye Oku: Yeşil favorili asker onlara Zümrüt Şehir’in sokaklar boyunca, Kapı Muhafızı’nın odasına kadar eşlik etti. Bu görevli büyük kutuya geri koymak için arkadaşlarımızın gözlüklerini çıkardı ve onlara nazikçe kapıyı açtı. “Batı’nın Kötü Cadısı’na hangi yoldan gidiliyor?” diye sordu Dorothy.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü X. Bölüm; “Kapı Muhafızı”

Oz Büyücüsü X. Bölüm; “Kapı Muhafızı” Hikaye Oku; Korkak Aslan gelinciklerin ölümcül kokularını uzun süre soluduğundan uyanması uzun sürdü, ama gözlerini açıp arabadan indiğinde hayatta olduğu için çok sevinçliydi. “Elimden geldiği kadar hızlı koştum, ama çiçeklerin kokusu çok yoğundu,” dedi, oturup esneyerek, “Beni oradan nasıl çıkardınız?”

Devamını Oku

Hikaye Oku; Altın Beyinli Adam

Hikaye Oku; Altın Beyinli Adam Hikaye Oku; Mektubunuzu okurken, madam, vicdan azabı duyar gibi oldum. Hikayelerimin hep böyle kasvetli şeyler olmasından ötürü kendi kendime içerledim. Ve bugün size neşeli, hem de çılgınca neşeli bir masal anlatmayı aklıma koydum. Öyle ya canım, ne diye kederli olacakmışım! Paris’in sislerinden bin fersah uzakta, misket şarabıyla dümbelekler ülkesinde, günlük […]

Devamını Oku

Oz üyücüsü IX. Bölüm; Farelerin Kraliçesi

Oz üyücüsü IX. Bölüm; Farelerin Kraliçesi Çocuklar İçin Macera Hikayeleri; “Sarı tuğla yoldan çok da uzak olmamalıyız,” dedi Korkuluk, kızın yanında durarak, “neredeyse akıntının bizi sürüklediği mesafe kadar yürüdük.” Teneke Adam tam konuşacakken zayıf bir hırıltı duydu ve başını döndürdüğünde (menteşelerin üzerinde rahatça dönüyordu) çimenlerin üzerinden onlara doğru gelen garip bir hayvan gördü.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü VIII. Bölüm; “Ölümcül Gelincik Tarlası”

Oz Büyücüsü VIII. Bölüm; “Ölümcül Gelincik Tarlası” Hikaye Oku; Küçük kafilemiz sonraki sabah uyandığında yenilenmiş ve umutla doluydu, Dorothy nehir kenarında, şeftali ve incirlerle prenseslere yaraşan bir kahvaltı yaptı. Onlara birçok cesaret kırıcı olay yaşatan ama güvenli bir biçimde geçtikleri karanlık ormanı arkalarında bırakmışlardı, önlerindeyse onlara Zümrüt Şehir’e kadar eşlik edecek olan güzel, güneşli bir arazi uzanıyordu.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü VII. Bölüm; “Büyük Oz’a Giderken”

Oz Büyücüsü VII. Bölüm; “Büyük Oz’a Giderken” Hikaye Oku; Etrafta hiç ev olmadığından, o gece açık havada, büyük bir ağacın altında kamp kurmak zorunda kaldılar. Ağaç onları çiyden koruyordu, Dorothy, Teneke Adam’ın kestiği odunlarla büyük bir ateş yaktı, ateş onu hem ısıtıyor hem de yalnızlığını unutturuyordu. Toto ile son ekmek parçalarını yediler, kahvaltıda ne yapacaklarını bilmiyordu.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü VI. Bölüm; “Korkak Aslan”

Oz Büyücüsü VI. Bölüm; “Korkak Aslan” Hikaye Oku; Dorothy ve yol arkadaşları sık ormanın içinde yürümeye devam ediyorlardı. Hala sarı tuğlalarla döşeli olan yol, kuru dallar ve ölü yapraklarla kaplıydı, yürümek hiç de kolay değildi. Güneş ışığını görebildikleri açık arazileri tercih ettiklerinden ormanın bu bölümünde çok az kuş vardı, ama birde ağaçların ardından vahşi bir hayvanın kükremesi […]

Devamını Oku