Ahmet Turan YÜCEKAYAAşk HikayeleriMasallar

Masal Oku; Peri Kızının Aşkı 3. Bölüm

Masal

Masal Oku; Peri Kızının Aşkı 3. Bölüm

Peri kızı sofranın başına oturur, çatallanmış sesiyle teşekkür eder ve yemeye başlar.

Genç adam hem yemek yer hem de kimsin kimlerdensin ne zaman geldin gibi ahiret sorgusu yapar. Peri kızı sorulara kaçamak cevap vererek geçiştirmeye çalışırken dışarda hengâmen kopmuşçasına feryat figan köylüler birbirine girmiş birbirlerine küfür dayak insanlıktan çıkaracak her türlü işleri çekinmeden yapmaktadırlar. Delikanlı sesler üzerine dışarıya çıkıp kendi de durup dururken kavgaya dahil olur. O sırada peri kızı olayın kötü cinden kaynaklandığını anlayarak hemen derenin kenarına gidip bir tas su alır içine birkaç ot atarak havanın esintisi, suyun ıslaklığı, toprağın sükûneti, ateşin sıcaklığı adına cinin zehirli büyüsü yok olsun bu köydekiler huzur bulsun ve bir daha huzursuzluk bu köye uğramasın diye büyüsünü yapar ve o suyu buluta serper. Serper serpmez gök gürüldemesiyle bardaktan boşalırcasına yağmur yağar çok kısa sürer ama her tarafı seller götürür.

Artık kavga bitmiş herkes sükûnetle etrafını seyretmeye başlayıp üzgün gözlerle ve hatırladıkları o kötü kelimeler ve fiziki yaralanmalarına bakarak üzüntü duyarak özür dileyip herkes evlerine çekilirler. Sıra cini bulup ona gerekli cezayı vermeye gelir. Aramaya başlar köyün karşısında bulunan koca kayanın oyuğundan içeri girip cinin burda olduğunu düşünüp aramaya başlar içerisi çok geniş bir alandır ama hiç ışık bulunmadığından zifiri karanlıktır peri kızı saçından bir tel koparıp yukarıya üfler saçımın rengi, ışığın kendi, ışılda aydınlat ortalığı der ve bir anda ortalık aydınlanır. Peri kızı 10 metre önünde duran karalara bürünmüş cinin dizleri üzerine çöküp kendine yalvarırcasına bakarak af dileyişini dinlemeden belinden çıkardığı iğneyi cinin üzerine atar cin bir anda can havliyle ateş alıp yanmaya başlar ve kül olup yok olur.

Peri kızı tekrar köye döndüğünde genç çocuğun yanına gider ve bu olanları bir bir anlatır. Genç önce inanmaz ancak kız göğsünde sakladığın kanat tüyünün kendisine ait olduğunu ve tekrar o kuşun kılığına girdiğinde o tüyü yerine taktığında gerçek olup olmadığını anlarsın der ve kuş kılığına girer. Çocuk bir an korkar ama göğsünde sakladığı tüyü çıkarır ve kuşun kanadına takar peri kızı tekrar kendi görüntüsünü aldığında – demek sendin deyip peri kızına sarılır.

Sonra ne mi olmuş aradan bir müddet geçmiş bizim gençle peri kızı evlenirler çoluk çocuğa karışırlar hatta yaşlanıp torunlarını görürler gün gelir genç ölür, ama peri kızının ömrü uzun olduğundan yaşamaya devam eder ama o yaşlılık görüntüsüyle değil tekrar genç görüntüsüyle. Ölene kadarda kocasına olan sevgi, sadakati ve özlemiyle ölene kadar yaşar. Onlar Ermiş Murada, bakalım kerevete kimler çıkar.

Yazar: Ahmet Turan YÜCEKAYA

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu