Sizden Gelenler

Hikaye “Süper Kahraman” 7. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Süper Kahraman” 7. Bölüm

O kargaşada kafam Orhan Amca’nın burnuna gelmiş. Orhan Amca’mın burnunda ufak bir kırık, bir miktar da kanama olmuş. Bir güvenlik görevlisinin kolunu hatırı sayılır şekilde ısırmışım. Boğuşurken masaları falan devirdiğimiz için de birkaç masa ve sandalye kullanılamaz hale gelmiş, birkaç tabak çanak da kırılarak maddi hasar oluşturmuş.

Genç güvenlik görevlisi arkadaşın korkudan silahına davranması, boğuşma esnasında silahın emniyetinin açılması ve talihsiz bir şekilde ateşlenen silahın diğer güvenlikçi arkadaşın kaba etini sıyırması sonucu olayda hafif bir yaralanma da varmış. Silah sesini duyan çalışanların olay yerine gelmesi ve beş güvenlikçinin ufacık bir çocuğa saldırdığını düşünmeleri üzerine güvenlikçilere yapılan linç girişimi sonucunda olay yerine intikal eden polis ekipleri sayesinde bizi getirdikleri karakolda, telefonla babama okudukları ifade tutanağında buna yakın şeyler yazıyordu işte.

Babam karakol komiserine “Bağlayın sırtına bir çarşaf, salın gitsin madem. Süper kahraman uça uça gelir eve.” demiş. Orhan Amca “Deli işte, delinin deli oğlu” diye komisere bizim aile yapımızı anlatmaya çalışırken eli ayağı titriyordu.

Sonra annemi iş yerinden aradılar. Annem geldi. Hemen geldi. Uçarak geldi. Koşarak geldi. Flash Gordon gibi geldi annem. İstanbul’dan Ankara’ya hareket eden bir anne saatte 180 km ile bana çarptı. Annem öyle hızlı geldiği için ben çok acılar çektim. Annem gelişine vurdu çünkü bana. Gerilip gerilip vurdu. Koşup koşup vurdu. Yoruldu, dinlendi, kalktı yine vurdu.

Aslında bu acılara hem mental olarak hem fiziksel olarak hazırlıklıydım. Bir süper kahraman olarak her türlü acıya katlanabileceğimi biliyordum. Her türlü işkenceye dayanıklı hissediyordum kendimi. Bu uğurda kolumu bacağımı kesseler gıkım çıkmazdı benim.

Ama çıktı.

Anne tokadına engel olamadı hiçbir süper gücüm. Annem elinin tersiyle benden öyle bir gık çıkardı ki, seneler sonra üstüne destanlar yazılabilecek, ağıtlar okunabilecek, marşlar bestelenebilecek bir gık çıkardım ben o gün.

Karakol komiseri “Hanım efendi, insan hakları gereği karakollarda işkence yasaklandı” diyerek annemin elinden ancak alabildi beni.

İlkay Demir

  1. Bölüm
  2. Bölüm
  3. Bölüm
  4. Bölüm
  5. Bölüm
  6. Bölüm
  7. Bölüm
  8. Bölüm

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye yaz, hikaye yazma, super kahraman,Digiturk,TÜBİTAK’,TÜSİAD,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu