Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

BİLİM KURGU HİKAYESİ – YIL 2500 DÜNYA – 2. Bölüm

BİLİM KURGU HİKAYESİ

BİLİM KURGU HİKAYESİ – YIL 2500 DÜNYA – 2. Bölüm

Hikaye Oku: İstanbul eyalet başkanı Kadir Bey, bir gün Fuat’ı yanına çağırdı ve ona:

“Fuat, yine sana işimiz düştü. Yalnız, bu seferki iş ışınlanma ile alakalı değil” Dedi, bunu derken sesi titriyordu. Bu haliyle sanki bir derdi var gibiydi.

“Başkanım, sanki bir derdiniz var gibi” dedi Fuat, başkanın derdini anlamak için.

“Kızım, kızım kaçırıldı” dedi başkan ağlamaklı bir ifadeyle.

“Kızınız mı kaçırıldı?” dedi Fuat, şaşkınlıkla.

“Evet” dedi başkan “Kızımı kaçıranlar fidye olarak benden başkanlığı bırakmamı istiyorlar. Aksi takdirde onu yer yüzüne götürüp bırakmakla tehdit ediyorlar” dedi, sesi titreyerek.

“Başkanım, bütün bunları ajanlarınıza değil de bana niçin açıklıyorsunuz?” dedi, Fuat merak içerisinde.

“Fuat oğlum, kızımı kaçıranlar ajanlarımın içine kadar sızmışlar o yüzden onlara güvenemem” dedi başkan daha sonra derin derin nefes aldı.

“Ya demek öyle” dedi Fuat, “Peki, benden ne istiyorsunuz?”

“Senden başkasına güvenemem. O yüzden kızımı ancak sen kurtarabilirsin”

Başkan bunu söylerken bir o yana bir bu yana gidip geliyordu.

“İyi ama ben nasıl kurtarabilirim ki” dedi Fuat, çaresiz bir şekilde. Ardından ayağakalktı ve başkanlık ofisinden çıkacaktı ki başkan onu durdurdu.

“Baba olmak böyle bir şey evlat, evladın için canını bile feda edersin. Onun kılına bir zarar gelse dünyayı yakarsın. Evlat, o benim tek evladım ve gözbebeğim” bunları derken gözyaşları şıpır şıpır akıyordu. “Evlat, onun için gerekirse başkanlığı bile bırakırım, ama bu seferde bu makam kötü insanların eline geçer. Bu da halkı kötülüğe itmek olur ki bunu hiç istemem. Evlat, ne olur kızımı kurtar. Bunu başkan olarak değil, boynu bükük bir babanın ricası olarak kabul et”

Onun son sözleri Fuat’ı durdurmaya yetmişti. Çünkü o da babasına çok düşkündü. Babasına bir şey olsa mutlaka o da aynısını yapardı.

“Tamam efendim, kızınızı kurtarmaya çalışacağım. Yalnız bunun için birkaç kişilik ekip gerekli. Bir de kızınızı tanımamız için onun fotoğrafı” dedi Fuat, şefkatli bir sesle.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 4. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu