Sizden Gelenler

Üç Dost Hikayesi

Üç Dost Hikayesi

Üç Dost Hikayesi

1.Bölüm

Ahmet, Mehmet ve Orkun üç çok iyi arkadaşlardır. Ahmet, çok tembeldir. Her gün oyun oynar ve okula gitmeyi sevmez. Ama futbolu çok sever ve gerçekten de güzel oynar. Mehmet, her şeyin tam ortasıdır. İstenilen şeyi anında yapar ve çok hızlıdır. Derslerle arası iyi de değildir, kötü de. Orkun, müthiş akıllıdır. Başını kitaptan kaldırmaz. Oyun oynamayı hiç sevmez. Ahmet, Mehmet ve Orkun’un bazı huyları hiç benzemese de birbirlerini çok severler.

Ahmet, Mehmet ve Orkun top oynuyorlardı. Mehmet kaledeydi. Ahmet ile Orkun kapışıyorlardı. Sonra Orkun gol atınca o kadar sevindi ki topu havaya attı.Topun geri gelmesini beklediler ama top gelmedi. Havaya bakınca topa ne olduğunu anladılar.Top tellere takılıp patlamıştı. Artık top oynayamayacaklardı. Top Ahmet’in olduğu için Ahmet’in üzülmesi gerekirdi ama Ahmet sevindi bile! Çünkü Ahmet çok pahalı bir top istiyordu. Annesine ÜÇ AY dil döktü ama topu aldıramadı.Ama şimdi bir bahanesi olmuştu. Annesi onun istediği topu üç gün sonra aldı. Ama sevinince o kadar bağırdı ki, bütün kasabaya duyurdu. Herkesin ağzı sulanmıştı. Bu kasabada çok fazla hırsız vardı. Birisi de Ali PARACI idi. Ama bu kasabada kimse on tanımıyordu.Ve onun yapacaklarını kimse tahmin edememişti.

2. Bölüm

Yeni topu çok iyiydi Ahmet’in. Ama pahalı olduğu için şimdi daha dikkatliydiler. (Artık ne kadar pahalı olduğunu anlamışsınızdır.) Ahmet yeni topunu tam deneyecekken yere bayıldı. Arkasından birisi pahalı olan topu da Ahmeti de alıp kaçtı. Orkun cebinden bir şey çıkardı ama Mehmet sormaya vakit bulamadı.

3. Bölüm

Mehmet hemen komiser Vedatı aradı. Orkun ağlıyordu. Ne yapacaklarını bilemiyorlardı. Komiser Vedat hemen onları yanlarına çağırdı. Mehmet ve Orkun polise giderken Ahmet’in annesi Ayşe Hanıma Orkun her şeyi anlattı. Anne çok panik oldu ve oracıkta bayıldı. Hemen 112 ambulansı aradılar. Orada tanıdık olan Zeynep Hemşire vardı, Ayşe Hanımı hastaneye bırakıp geri komisere gittiler.

4. Bölüm

Komiser Vedat Mehmet’e bazı sorular soruyordu. Mehmet çoğuna cevap verdi. Ama konu hırsızın yüzüne gelince hiçbir şey diyemedi. Onun fotoğrafı lazımdı. Komiser, işimiz biraz daha zorlaşacak dedi.Orkun; “aslında zor olmayacak” dedi. Herkes ona bakmaya başladı. Sonra Orkun cebinden fotoğrafları çıkardı. Demek ki Orkun o anda hırsızın yüzünü çekmişti. Cebinden çıkardığı şey de fotoğraf makinesiydi. Herkes çok mutlu oldu.

5. Bölüm

Aramalar başlamıştı. Ahmet ve Orkun Zeynep hemşireye Ayşe Hanımı sordu. Zeynep Hemşire, kafasını biraz sert çarpmış ama bir şeyi yok.1 hafta sonra evine dönebilir, dedi. Herkes bu cevaba mutlu oldu. Bunlar olurken Ahmet bir odada, sandalyede sımsıkı bağlanmıştı.Top ise başka bir odadaydı.

6. Bölüm

Ahmet’in başında olan bekçiler uyuyakalmışlardı. Onların yanında bir telefon vardı. Ama polisin numarasını bilmiyordu. Hatırlamaya çalıştı. Sonra aklına 110 geldi. Ama bunları düşünmeden önce telefonu almalıydı. Yoksa bu fırsat yok olacaktı. Sandalyeden sürüne sürüne telefona zarzor ulaştı. Hemen 110’u aradı. Sonra itfaiyeyi aradığını anladı. İtfaiyeciye polisin numarasını sordu ve 155 olduğunu anladı. Polisi aradı ve polisin anlayabileceği şekilde kendini tanıttı. Sonra adres sorulunca giderken gördüğü binaları saydı. İlk önce hastane, sonra okul, sonrada restoranı söyledi. Polis şaşkınlıkla, sen bayıldın diye biliyorum, nasıl binaları gördün?Ahmet, “giderken geri uyandım. Sonra etrafıma baktım ama hırsızlar bunu fark etmedi” dedi.Polis onun nerede olduğunu anlamıştı. Hemen oraya polisleri yöneltti. Hırsızlar polisleri görünce, “yaklaşmayın, yoksa çocuğun canına mal olur,” dediler. Polisler geri çıkmak zorunda kaldı. Hırsız tam topu alıp kaçacekken Mehmet hırsızın bacaklarına sarıldı, Orkun ise topu havaya fırlattı. Böylece top da kurtuldu. Ve hırsızlar polisler tarafından tutuklandı. En sonunda herkes bu olaydan ders çıkardı…

SON

Sizden Gelenler – Oğuzhan Aslan

https://geleceginyazari917958551.wordpress.com/2020/05/22/uc-dost-3/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu