Bilim Kurgu Hikayeleri

Bilim Kurgu Hikayesi “45 gün” 3. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi “45 gün” 3. Bölüm

Evian uzaylıların aralarında konuştuklarına inanamadı. Bunun bir kameralı robot olduğunu anladılar ve bizimle iletişime geçtiler. Evian söylediklerini dinledikten sonra ekibe ve orada bulunan herkese anlattı;

“Yaklaşık 1 buçuk ay sonra dünyaya geleceklerini ve bizim enerjilerimizi almak isteyeceklerini konuştular, ve kameraya dönerek bize bekleyin ey insanlar kendi kendinizle kavga etmeyin dediler,” dedi.

Albert “demek 45 günümüz var bizim onları yenebilecek gücümüz yok’’ dedi. Nora birden çıkışarak “Efendim yıllar öncesinden 6 uzaylı bedeni bulmuştuk sanırım onları görmek istiyorum belki onları vurabilecek bir silah üretebilirim’’ dedi. Albert “tabiki hemen ilgilensinler seninle’’ dedi ve Nora onların tutulduğu yere gitti. Evian Albert’e dönerek; Profesör bu robottan bir tane daha üretmeniz gerekiyor onu da gönderelim ve daha başka nasıl onları halt edebiliriz onu konuşuruz’’ dedi. Albert’te elbette 3 gün sürer üretmem diyerek hemen işe koyuldu.

4.Haziran 2050
Saat: 12.53

Albert robottan bir tane daha üretti ve bu sefer bu robota uçabilme özelliğini de ekledi.

Frank “hemen gönderelim fakat bu sefer havadan gitsin belki onlara biz saldırırız ve orasının krokisini çizip bir stratejiyle hareket ederiz’’ dedi. Bu fikri mantıklı buldular ve hemen arkasından bu robotu da roketle yukarıya uçurdular. Uzun bir yolculuğun ardından robot Jüpiter’e vardı ve Albert tekrar kontrolü eline aldı bütün gezegeni gezdirdi gördüklerine hepsi çok şaşırmıştı gerçekten inanılmaz bir şekilde teknolojileri gelişmiş ve şehirleri çok düzenliydi. Frank bütün bu olanları kağıda çizdi ve bir köşeye çekilip krokiyle ilgili nasıl saldırabileceklerini düşündü.

Nora ise daha önce bulunan uzaylı bedenlerine zarar verebilecek bir silah yapmaya çalışıyordu ve artık sonuna yaklaşmıştı. Albert hemen bütün liderlere bağlanmalarını istedi, bütün liderler karşılarındaki büyük ekranda onları izliyordu. Albert liderlere seslendi; Jüpiter’den aldığımız sinyale ulaştık ve uzaylıların var olduğunu gördük. Yaklaşık 42 gün sonra bizlere saldırmayı düşünüyorlar fakat biz kendi aramızda bir plan yaparak onları nasıl alt edebiliriz onu düşünüyoruz sizlere ihtiyacımız olabilir beyler bizden haber bekleyin dedi. Bütün liderler bu durumu onayladı ve görüşmeleri bitti. Albert herkesten onay aldığını ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi ekibe, Evian; “bu güzel bir haber profesör fakat bir plan yapmamız gerek benim aklımda bir fikir var aslında” dedi. Bütün ekip onu çok dikkatli bir şekilde dinlerken Evian planı anlatmaya başladı yaklaşık 42 günümüz var ve bizim çok fazla bir zamanımız yok ama eğer iyi bir silah üretirsek uçaklarımıza bineriz silahlarla hiç beklemedikleri anda onlara saldırabiliriz sonuçta her şekilde savaşacağız. Bu plan herkesin aklına yatmıştı fakat bir sıkıntı vardı. Bir silah üretmeleri gerek ve uçakları hazırlamaları lazımdı. Bu sırada Brand “benimde aklıma yattı bu fikir ama şöyle bir durum var kalkanlarını görmediniz sanırım o kalkanları yok etmeden onlara zarar veremeyiz” dedi. Adam lafa girerek, “orası da bende işte ben onların sistemine girerek kalkanı kaldırabilirim” dedi. Ve bilgisayarını çıkarıp araştırmaya başladı.

Bütün bu olaylar devam ederken Nora bütün ekibi toplayıp “beyler size güzel bir haberim var” dedi. “Ben silahı nasıl yapacağımı buldum her şey hazır yapmaya başlayacağım” derken herkesin yüzü gülüyordu.Yaptıkları planda tutarsa dünyayı kurtaracaklardı. Bu durum herkesi çok mutlu ediyordu. Albert liderleri tekrar topladı ve “herkesi güvenli alanlara taşıyın” diyerek “bütün pilotlarınıza ve keskin nişancılırınıza ihtiyacımız var” dedi. Liderlerin hepsi pilotları ve keskin nişancılarını bu görev için laboratuvara gönderdi. Nora, “ben yapmaya başladım ve baya bir yol aldım yaklaşık 17 gün sonra bu silahlardan yüzlerce elde etmemiz için dünyadaki diğer silah yapımdaki bilim adamlarını yanımda istiyorum 17 gün sonra saldırıya başlayacağız” dedi. Ve Nora’ya yardım etmek için dünyanın her yerinden bilim adamları geldi çalışmaya başladılar.

Frank ekibin toplanmasını istedi ve yaptığı saldırı planını anlatmak için yola hazırlandı. ‘’Beyler hoşgeldiniz bu gördüğünüz kroki yapacağımız saldırıda çok büyük etkisi olacak. Tam merkezlerinde gördüğünüz yerde çok iyi bir şekilde korunan liderleri var. Eğer liderlerini öldürebilirsek diğerlerinin sistemleri de çökecek ve hepsi ölecektir. Bütün gezegenin etrafını sarıp her yerden saldırmamız gerekiyor. Ve burada en çok işte Brand ve Adam’a düşüyor sizler diğerleri onları oyalarken tam ortadan içeriye gireceksiniz ve Adam önce korumaları arkasından ise liderlerini öldüreceksiniz. Nora silahı hazırlayacak beyler kendinizi iyice alıştırın 17 gün sonra saldırıya başlayacağız” dedi.

Herkes bu planı çok sevmişti Brand ve Evian evlerine gidip aileleriyle güzel bir 15 gün geçirdi saldırıya 2 gün kala bütün pilotlar, bilim adamları ve keskin nişancılar laboratuvara toplandı. Geldiklerinde silahlar hazır onları bekliyordu. 2 gün boyunca durmadan silahlarla bazı denemeler yaptılar. Nasıl çalıştıklarını ve nasıl nişan almaları gerektiklerini çözdüler.

Gökhan Çiçekler

Hikayenin Diğer Bölümlerini Okumak İçin

  1. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  2. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  3. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  4. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu