Bilim Kurgu HikayeleriSizden Gelenler

Bilim Kurgu Hikayesi; “45 Gün” 2. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi; “45 Gün” 2. Bölüm

1.Haziran 2050
Saat: 08.00

Albert yine her sabah olduğu gibi bu sabahta uyanmış yüzünü yıkadıktan sonra kahvaltısını hazırlıyordu fakat beklenmedik bir telefon geldi. Laboratuvardan arkadaşı Adolfo’ydu. ‘’Hey Albert acil buraya gelmen gerek, başka bir gezegenden bize sinyaller geliyor birlikte bakmamız gerek’’ dedi. Albert büyük bir heyecanla ‘’Tabi tabi hemen geliyorum Adolfo bekleyin” dedi. Albert hemen arkasından Evianı aradı ve Acil laboratuvara gelmeleri gerektiğini ekibi toplaması gerektiğini söyledi.

Evian hemen ekibi tek tek arayıp acil bir şekilde hazırlanmalarını onları almaya geleceklerini söyledi.

Evian bütün ekibi toplayıp laboratuvara doğru yola çıkmışlardı. Brand birden yakınmaya başlandı “acaba bu sefer ne işleri düştü bize yine kimi kurtaracağız” dedi. Evian “göreceğiz bakalım bir gidelim de neler olacak’’ dedi. Hepsi kendilerinden emin bir şekilde laboratuvara geldiler.

Albert, “hoşgeldiniz bakalım bu sefer ki diğerlerine benzemiyor çok dikkatli olmamız gerekiyor gelin benimle’’ dedi. Brant kendi kendine “hangisi diğerlerine benziyor ki’’ diyerek yakındı. Albert, evet yeni yaptığım robotu duymuşsunuzdur bu robotu başka bir gezegene gönderip oralardaki yaşamlara bakacaktık fakat bu sabah hiç beklemediğimiz bir olay gerçekleşti. Bizlere bir sinyal geldi dünyamıza yaklaşık 778 milyon kilometre uzaklıktan gelen bu sinyal bizleri oldukça şaşırttı’’ dedi ve Evian birden lafını kesti “Jüpiter bu evet Jüpiterden gelmiş bu sinyal’’ dedi. “Evet Evian’’ dedi Albert. “Bizlerle iletişime geçmek istediklerini tahmin ediyoruz bununla ilgili dünyadaki bütün liderleri toplayıp toplantı yapacağız fakat sizlerinde orada olmanızı ve bu toplantıda insanları bilgilendirmenizi istiyoruz’’ dedi. Evian’da “Elbette profesör nasıl isterseniz’’ dedi. Albert yardımcısına bütün liderleri bu yeraltına davet et bu akşam saat 20’de herkesi bekliyorum’’ dedi. Bir anda sessizlik oluştu. 6 yakın arkadaş bir araya gelip aralarında acaba bu sefer neler olacağını konuşuyorlardı.

Akşam saat 20’de bütün liderler toplanmış kendi aralarında acaba neler oluyor diye konuşurken Albert geldi ve konuşmasına başladı; Evet beyler hepiniz merak ediyorsunuzdur sizi neden buraya çağırdığımla alakalı, hemen açıklayayım bugün sabah 07.50 sıralarında Jüpiter’den bir sinyal aldık. Neler olduğunu bizde bilmiyoruz bizimle iletişime geçmeye çalışıyor olabilirler. Beyler bu sefer ki işimiz ciddi insanlık yok olabilir biz dostça bir şekilde onlara yaklaşacağız eğer bizim dostluğumuzu kabul etmezlerse o zaman işimiz çok zor çünkü şuan ki teknolojimiz onlarla savaşacak kadar yeterli değil dedi. Abd başkanı Louis; “elbette profesör nasıl isterseniz öyle yapın biz elimizden geleni yapacağız’’ dedi ve diğer bütün liderlerde bunu onayladı dünyada barış ilan edildi. Çünkü haberleri olmasa da savaşacakları insanlar değil uzaylılardı.

Bu konuşmanın ardından bütün liderler ülkelerine döndü ve Albert, Evian ve ekibiyle laboratuvara gittiler. Bir sonraki emre kadar buradan çıkmak yoktu. Albert yeni geliştirdiği robotu Jüpiter’e gönderecekti, bununla ilgili çalışmalar başladı ve her şeye karışı hazırlıklı olmaları istendi. Ve artık her şey hazırdı laboratuvardaki bütün ekranlara robotun görüntüsü geldi. Herkes pür dikkat bunu izliyordu ve artık kalkış için geri sayım başlamıştı 10 9 8 7 …. 3 2 1 ve evet roket kalktı Jüpiter’e doğru yola çıktı, yolculuk boyunca herkes heyecandan yerinde duramıyordu.

Sonunda Jüpiter’e vardı roket ve Albert uzaktan kumandasıyla kontrolü eline aldı. Birden çıktılar ve herkes gördüklerine inanamadı, adeta bir dünya’da orada vardı. Teknolojileri o kadar gelişmişti ki resmen bizden 50 kat daha gelişmişlerdi. Robotu şehirde gezdirirken bir uzaylı robotu fark etti ve onu alıp liderlerine götürdü. Aralarında bir şeyler konuşuyorlardı. Ve Evian aralarında ne konuştuklarını anlayabiliyordu.

Gökhan Çiçekler

Hikayenin Diğer Bölümlerini Okumak İçin

  1. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  2. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  3. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  4. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu