Bilim Kurgu HikayeleriSizden Gelenler

Bilim Kurgu Hikayesi  “45 Gün” 1. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi  “45 Gün” 1. Bölüm

İnsanlar yüzyıllarca birbirleriyle savaşıp kan döktüler. İnsanoğlunun varoluşundan bu yana sürekli birbirlerine üstünlük kurmaya çalıştılar. Ama bu savaş sadece bir ülkeyi değil koca bir insanlığı etkileyecekti. İnsanlık sona mı erecekti? Koca bir evrende yalnız mıydık gerçekten, yoksa birileri daha mı vardı?

Başka bir gezegende “Yaşam var mı?” diye aramaktaydık. Birçok gezegenden illa ki birinde daha yaşam var diye düşünüyorduk. Fakat bu zamana kadar pek fazla bir yaşam belirtisi bulunamamıştı ta kii 2050’ye kadar.

51. Bölgede yerin altında çok gizli bir laboratuvar kurulmuş. Ve yıllardır bu laboratuvarda sadece uzayla ilgili çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam etmekte. 100’ün üstünde bilim adamı sadece bu iş için kendi hayatlarından vazgeçip başka bir gezegen bulmak için çalışmaya devam etmekte. Bilim adamları tarafından geliştirilen kameralı bir robot, tekerlekleri sayesinde uzaktan kumandayla kontrol edilebiliyor. Bu robot sayesinde diğer gezegenlere gönderilip oralarda yaşamın olduğuna dair bazı cisimler bulunmaya çalışılıyordu.

Albert bu robotu yapabilmek için aylarca haftalarca uykusuz kalarak yaşadı. Sonunda bu robotu yapmayı başardı. Şimdi tek yapılabilecek şey bu robota insansı bazı özellikler eklemekti, Albert bunun içinde yaklaşık 3 aylık bir çalışmanın ardından konuşmak, koklamak, duymak ve hissetmek gibi bazı insansı özellikleri de ekledi  ve sıra robotu bir roketle başka gezegenlere göndermek kaldı. Ama önce bir test denemesi yapılması gerekiyordu. Bunun için NASA ile birlikte bir deneme testi yaptı ve oldukça başarılı oldu. Bütün bilim adamları bu başarıyı birbirlerine sarılarak kutladılar.

Evian, bir hafta sonu ailesiyle birlikte güzel bir kahvaltı yapmak için uyandı ve kapının önüne koyulan gazeteyi alıp Alice kahvaltıyı hazırlarken okuyacaktı. Gazetede yazılan haberi görünce şaşkınlıktan 5-10 saniye bakakaldı. Gazetede Albert’in yaptığı robot yazıyordu. Evian gülümseyerek “Sonunda başarmış’’ dedi kendi kendine. Alice “kim neyi başarmış ?’’ diye sordu. Evian  “Bizim profesör sonunda aylardır yapmak için uğraştığı robotu yapmış’’ dedi ve devam etti  “Yakında bizi çağırırlar iş için bu robotu başka bir gezegene gönderecekler onu izlemek amaçlı başka bir sıkıntı çıkmasın diye hazırda bekleriz’’ dedi. Came  “Baba yine mi gideceksin ya ? Lütfen gitme çok özlüyorum ben seni” dedi. Evian “dur bakalım kızım daha belli değil ki robotun bazı aşamalardan geçmesi gerekiyor daha’’ dedi ve kahvaltı etmeye başladılar.

Adam, çok iyi bir bilgisayar uzmanı olup aynı zamanda sürekli kendini geliştiren bir savaşçı. Şu zamana kadar bir çok kez arkadaşlarıyla birlikte çok tehlikeli görevlere gidip ve hepsinde de başarılı bir şekilde dönmüşlerdir. O da gazetedeki haberi görünce yakında bizi çağırırlar diyerek hazırlıklara başladı.

Brand’de, eşiyle birlikte her hafta sonu gezip bilmediği yerleri görmek hoşuna gider ve bunu sık sık tekrarlar. Gazetedeki haberden habersiz bir şekilde eşiyle hazırlanırken televizyonda bir haber görür. Televizyondaki haberde Albert’in yaptığı robot vardır. “Başarmış yakında bizi çağırırlar acaba bu hafta sonu gitmesek mi’’ der eşine. Calista “sen bilirsin canım eğer hemen çağıracaklarsa gitmeyelim, dışarda gezsekte olur der ve dışarıda güzel bir gün geçirmeye karar verirler.

Kyne ve Frank çocukluktan beri arkadaşlardır. Sürekli birlikte vakit geçirirler. Kyne iyi bir robot yapımcısıdır. Frank ise savaşta yaptığı liderlikler çok farklı sonuçlar verdiği için iyi bir askerdir.

Nora ise kendi evinde sürekli silah yapmakla uğraşmaktadır. Artık silah yapmayı kendine hobi olarak edinmiştir. Evde 10’dan fazla çok etkili bir silah yapmıştır gün geçtikçe kendini geliştiren bir silah uzmanıdır.

Gökhan Çiçekler

Hikayenin Diğer Bölümlerini Okumak İçin

  1. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  2. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  3. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ
  4. Bölümü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu