Şahan BilginSizden Gelenler

“MODERN KÖLE” HİKAYESİ 4. BÖLÜM

“Modern Köle” Hikayesi 4. Bölüm

Hikaye Oku: İki katlı şirin evlerin olduğu semte geldi. Yılın bu mevsiminde dökülen yapraklar, ünlü bir tablo gibi insanların önüne seriliyordu, hemde bedava. Görmek istemiyorlardı, görmek emek istiyordu ve kimsenin dökülen yaprakları görmeye vakti yoktu. Telaş içinde sürdürülen, maratonu andıran hayatta, tek bir adam banka oturmuş dökülen yaprakların rüzgarla dansını seyrediyordu. O an yanında kimseyi istemiyordu. Konuşmak istemiyordu.

“Bakmak ya da görmek” dedi sessizce.

“Heyy insanlar, bu güzelliği göremeyecek kadar körsünüz hepiniz, bakıyorsunuz ama sadece ben görüyorum. Lanet kı….nızı kaldırında yanıma gelin. Tanrı’nın tablosuna bakmak bedava, hayır korkmayın para istenmiyor.”

Bu sefer bağırıyordu hemde avazı çıktığı kadar. Ama bulunduğu yerde tek bi’ insan yoktu. Hepsi mesailerini doldurmak üzere yola çıkmışlardı, biri hariç.

Elindeki pet su şişesine kahve koymuş, göbekli, saçları yağlanmış adam ona doğru bağırdı.

“Demek sende görüyorsun. Hey dostum, ben gördüğümü söyledim ama bana göremezsin dediler. Tımarhaneye kapattılar. Hepsinin canı cehenneme. Kör olan onlar dostum biz değiliz. Sen ve ben, seçilmiş insanlarız dostum. Yani annem de böyle söylerdi sen farklısın, sen mucizesin derdi. Anlıyor musun dostum? “

Konuşurken genç adamın yanına kadar geldi, banktaki boş yere oturdu.

Devam etti;

“Dinle, serçeler nasılda konuşuyorlar. Duyuyor musun?”

Genç adam şaşkın bakışlarını adama sabitledi. Evsiz, dilencinin teki diye düşündü, fakat söyledikleri mantıklıydı. O da görüyordu. Şimdi oturduğu bankta delinin biriyle aynı resmi seyrediyor, sessizliğe teslim olup o anın tadını çıkarıyorlardı.

Sizden Gelen Hikayeler – Yazan- Şahan BİLGİN

Hikayenin 1. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 2. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 3. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 4. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 5. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 6. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 7. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 8. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

Hikayenin 9. Bölümünü Okumak İçin TIKLAYINIZ

 

 

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Şahan, okuyacak bir şeyler arıyorum ve senin yazdıklarını beğendim, bir yerlerde uzun bir hikayen, kitabın falan varmı?

    1. Malesef, yok dostum. Ama elimden geldiğince daha uzun yazmaya ve iki günde bir bölüm atmaya uğraşıyorum. Güzel değerlendirmelerin için teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu